Subota, 27.09.2014.

15:42

Džagelka utišao Enfild u 92. minutu

Fudbaleri Liverpula i Evertona odigrali su nerešeno 1:1 u derbiju Liverpula i prvom meču 6. kola Premijer lige.

Bod gostima sa Gudisona doneo je kapiten Fil Džagelka u 92. minutu strahovitim udarcem sa 20-ak metara.

Prethodno je Liverpul dominirao, imao je brojne šanse pre i posle vodećeg gola koji je u 65. minutu iz slobodnog udarca postigao takođe kapiten Stiven Džerard. Bio je to njegov 10. gol u karijeri protiv gradskog rivala.

Brendan Rodžers je u startnu postavu uvrstio i srpskog reprezentativca Lazara Markovića koji će morati da igra mnogo bolje ukoliko želi da sačuva to mesto. Srpski reprezentativac bio je neprimetan, gubio je većinu duela i imao je samo jedan udarac van okvira gola za sat vremena.

Njega je u 60. minutu zamenio Kutinjo, a samo nekoliko minuta kasnije domaći tim je postigao gol. Liverpul sada ima sedam bodova iz šest utakmica, dok ekipa Evertona ima bod manje.

Liverpoul – Everton 1:1
16:00 Čelsi – Aston Vila
16:00 Kristal Palas – Lester Siti
16:00 Hal Siti – Mančester Siti
16:00 Mančester Junajted – Vest Hem Junajted
16:00 Sautempton – Kvins Park Rendžers
16:00 Sanderlend – Svonsi Siti
18:30 Arsenal – Totemhem Hotspur