Subota, 22.02.2014.

21:52

Barsina redovna baskijska golgota

Fudbaleri Real Sosijedada napravili su veliko iznenađenje u 25. kolu Primere, pošto su u San Sebastijanu ubedljivom igrom savladali Barselonu – 3:1(1:1).

"Blaugrana" je tako zabeležila treći poraz u sezoni i prepustila prvo mesto Realu iz Madrida, a u Baskiji ne znaju za trijumf još od 2007. godine.

Domaćin je poveo u 32. minutu autogolom Songa, ali je Mesi četiri minuta kasnije izjednačio. Rezultat se nije menjao do 54. minuta, kada je Grizman doneo novo vođstvo domaćima, da bi konačan rezultat postavio Surutusa.

"Kraljevski klub" je na otvaranju kola bio siguran protiv Elčea, pa sada ima tri boda više od večitog rivala. Priliku da se izjednači sa Realom imaće Atletiko Madrid, koji u nedelju gostuje Osasuni.

Ekipa sa "Anoete" je potpuno zasluženo stigla do trijumfa na aktuelnim šampionom i nanela težak udarac ekipi Herarda Martina u borbi za odbranu šampionskog pehara. Barsa ne zna za pobedu u Baskiji od sezone 2007/08, a Sosijedad je prošle sezone upisao tri boda rezultatom 3:2. Ovo je prvi poraz ekipe sa "Kamp Noua" sa dva ili više golova razlike, još od gostovanja Realu u Madridu 2008. godine (4:1).

Domaća ekipa je delovala dosta bolje na terenu, nije se uplašila pobedika i uspela da mu se revanšira za nedavnu eliminaciju iz Kupa Kralja. Sosijedad je pretio uglavnom preko krila, dok je 'Blaugrana' delovala dosta bezvoljno i anemično, a do vođstva su stigli malo posle pola časa igre.

Kanales je centrirao, Elustondo uputio udarac glavom a Aleks Song menja pravac lopti i smešta je iza leđa Valdesa. Ipak, gosti su se vratili u meč već kroz nekoliko minuta, Lionel Mesi je povukao loptu pored nekoliko protivničkih igrača i sa ivice kaznenog je na tipičan način smestio u gol.

Nastavio je domaćin sa napadima i posle izjednačenja, ali do odmora nije uspeo da ponovo stigne do prednost. Međutim, odlični Karlos Vela i Antoan Grizman kreiraju novo vođstvo svog tima u 54. minutu.

Meksikanac je povukao kontru svog tima i uposlio Francuza na drugoj stativi, Valdes je zakačio loptu, ali je Grizman ipak upisao svoj 15. gol u šampionatu.

Konačan rezultat meča postavio je David Surutusa pola časa pre kraja meča. Grizman je poslao divan pâs iza leđa zadnje linije gostiju, a Surutusa je rutinski bocnuo loptu preko Valdesa za veliku pobedu domaćeg tima.