Četvrtak, 02.05.2013.

18:54

OFK pobedio, Radnički u problemu

Fudbaleri OFK Beograda pobedeili su u prvoj utakmici 26. kola Jelen Superlige Radnički 1923 iz Kragujevca rezultatom 1:0.

Jedini strelac pred nekoliko stotina ljudi na Karaburmi bio je Petar Grbić u 45 minutu.

OFK se tom pobedom, jedanaestom u sezoni, učvrstio na šestom mestu i obezbedio opstanak i teoretski. Kragujevčani su u velikom problemu, pretposlednji su sa 24 boda, a četiri tima iznad njih tek treba da odigraju meč ove runde.

OFK je sasvim miran, jer je predaleko od Evrope, a odavno nema šanse da ispadne. Kragujevčanima sa druge strane trebaju bodovi, jer su na pretposlednjem mestu, a od sigurnosti ih dele dva boda. Ipak, situacija nije dramatična, jer su u njihovom dometu čak četiri ekipe, od kojih je dovoljno da do kraja sezone prestignu jednu.

Utakmica na Karaburmi počela je inicijativom gostiju, za koje je Milovanović promašio lepu priliku.

Meč se, kao i obično na Karaburmi, igra pred nekoliko stotina ljudi i po vremenu koje baš i ne pogoduje fudbalu - velika vrućina i vlažnost nagoveštavaju pljusak tokom večeri.

Ritam meča je izrazito spor, pokušaji ka golu protivnika retki, domaćinu je trebalo punih 18 minuta da prvi put šutne.

Između dva šesnaesterca borba je prilično nemilosrdna, u prvih pola sata podeljena su tri žuta kartona.

Serija prekida na centru se nastavlja, vrlo malo povezane igre na Karaburmi.

Čekali smo 40 minuta na prvi pravi udarac, Čančarević je odbranio Jovanoviću.

Minut pred poluvreme OFK dolazi u vođstvo - posle atraktivnog driblinga Petar Grbić na asistenciju Ivivce Jovanovića obilazi i Čančarevića - 1:0 za Romantičare, u poslednjim sekundama poluvremena.

U drugom poluvremenu situacija je slična onoj iz prvog - mnogo prekida, malo fudbala, dominacija Kragujevčana, bolje prilike za OFK.

Posle desetak minuta pritiska Radničkog, usledila je kontra, strelac Grbić je pokušao, a blokirani šut pada na nogu Pavlovskog, koji pogađa prečku.

Kragujevčani su pojačali na ulasku u poslednjih 20 minuta. Petrovićev udarac završio je preko gola, Milovanovićev pored stative. Radnički je već 7 puta bio u ofsajdu.

U finišu OFK je potpuno smirio napade Kragujevčana i došao do pobede.