Subota, 27.04.2013.

20:27

Pobede Udinezea i Napolija

Fudbaleri Udinezea savladali su Kaljari sa 2:1, dok su Atalanta i Bolonja remizirali (1:1) u subotnjim utakmicama 34. kola italijanske Serije A.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Udineze je slavio golom Perejre u 56. minutu, dok su strelci u Bergamu bili Đorđi u 72. i Đilardino u 76. minutu.

Udineze je pobedom preskočio Inter i sada zauzima peto mesto sa 54. boda. Jedini gol na meču postignut je u 56. minutu. Perejra se najbolje snašao posle asistencije Domicija. U polsednjem meču dana, Napoli je na gostovanju savladao Peskaru sa ubedljivih 3:0.

Reprezentativci Srbije Željko Brkić i Dušan Basta odigrali su svih 90. minuta za ekipu Udinezea, dok je Vlada Avramov odgledao meč sa klupe Kaljarija.

U drugom meču dana Atalanta je dočekala Bolonju i povela u 72. minutu preko Đorđija. Radost domaćih nije dugo trajala, posle samo četiri minuta izjednačio je Giljardino.

Ivan Radovanović ušao je u 78. minutu za Atalantu, umesto strelca Đorđija.

Napoli se trijumfom protiv Peskare dodatno učvrstio na drugoj poziciji koje vodi direktno u Ligu šampiona.

Napolitanci su do pobede stigli u drugom delu igre, a mrežu domaćina načeo je Inler u 46. minutu, makedonski reprezentativac Goran Pandev je u 58. povisio na 2:0, da bi tačku na susret stavio Džemaili pogotkom desetak minuta pred kraj meča.

Mladi srpski reprezentativac Uroš Ćosić odigrao je ceo meč za Peskaru.