Subota, 27.04.2013.

15:53

PL: Siti siguran protiv Vest Hema

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Vest Hem sa 2:1 (1:0), u prvom meču 35. kola Premijer lige.

Siti je kontrolisao meč od prvog do poslednjeg zvižduka, a do pobede je stigao golovima Serhia Kuna Aguera u prvom, te Jaje Turea u drugom poluvremenu.

"Čekićari" su tek u trećem minutu nadoknade vremena ublažili poraz golom Endija Kerola. Aleksandar Kolarov ponovo je sa klupe gledao meč. Siti je ostvario 21. pobedu i pobegao Arsenalu na osam bodova. Vest Hem je ostao na desetoj poziciji.

Siti je prvi gol postigao posle fenomenalne akcije Turea, Narsija i Silve, koju je završio Aguero. Na 2:0 povisio je Ture prelepom dijagonalom sa ivice kaznenog prostora.

Konačan rezultat postavio je Kerol lepim golom. Lep je bio način na koji je posle centaršuta sa desne strane primio loptu u kaznenom prostoru pored čuvara, a posle mu je pomogao Džo Hart koji je nespretno pokušao da uhvati loptu, koja mu je prošla kroz noge.

Manchester City-West Ham 2-1 Highlights All Goals by marcoxxx46