Subota, 01.12.2012.

16:03

PL: Vest Hem bolji od Čelsija

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Čelsi na domaćem terenu sa 3:1 (0:1) u prvom subotnjem meču 15. kola engleske Premijer lige.

Izvor: MN

Autor: MN

Gosti su bili bolji tokom prvog poluvremena i na pauzu su otišli sa minimalnom prednošću. Prvi gol od dolaska Rafe Benitesa postigao je Huan Mata u 13. minutu.

’Čekićari’ su mnogo bolje zaigrali u nastavku, pa su do izjednačenja stigli preko Kartlona Kola u 63. minutu. Preokret je domaćoj ekipi doneo Dijame samo tri minuta kasnije.

Čelsi nije uspeo da vrati igru iz prvog poluvremena, a prilike su propustili Mata, Azar i Tores.

Vest Hem je osigurao pobedu u nadoknadi vremena, a strelac je bio Maiga.

Ovo je sedmi meč Čelsija bez pobede, a poslednji put su slavili su u oktobru protiv Totenhema.