BL: Favoriti sigurni, Šalkeu derbi

Lider Bajern i šampion Borusija ostvarili su pobede u subotnjim mečevima 11. kola Bundeslige, dok je derbi dana pripao Šalkeu.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Tim iz Gelzenkirhena savladao je na svom terenu Verder sa 2:1 posle preokreta u drugom poluvremenu. Aleksandar Ignjovski ostao je na klupi ekipe iz Bremena.

Lider Bajern je sa rutinskih 2:0 savladao Ajntrah, a Borusija je bez problema dobila u Augsburgu 3:1. Neven Subotić ostao je na klupi za rezerve. Hofenhajm i Hamburg su sa po igračem manje osvojili po bom u Diseldorfu i Frajburgu.

Verder je dobru seriju rezultata pokušao da nastavi u Gelzenkirhenu, i dobro mu je krenulo jer je Aron Hunt već u 16. minutu iskoristio dodavanje Zlatka Junuzovića i savladao Unerštala.

Gosti su kontrolisali meč i čuvali prednost do poslednjih pola sata kada je Šalke uspeo da iskoristi dva od tek četiri šuta ka golu. Prvo je u 59. minutu Roman Nojštader izjednačio, da bi samo deset minuta kasnije Julijan Draksler doneo preokret i konačno pobedu domaćinu koji je nastavio da prati lidera Bajern.

Bavarci su bez mnogo problema savladali trećeplasirani Ajntraht iz Frankfurta koji je doživeo treći poraz u poslednjih pet kola. Frank Riberi je krajem prvog poluvremena doneo prednost Bajernu, a pobedu je potvrdio David Alaba iz penala u 77. minutu.

Još lakši trijumf ostvarila je Borusija Dortmund, a ponovo je briljirao tandem iz veznog reda Marko Rojs-Mario Gece. Šampion je poveo u Augsburgu već u devetom minutu kada je Rojs zatresao mrežu, da bi u drugom delu Gece i on namestili po gol Robertu Levandosvkom za ubedljivih 3:0, 20 minuta pre kraja. Osam minuta pre kraja Saša Molders je ublažio poraz domaćina.

U dva meča koja su okončana nerešenim rezultatima, više razloga za zadovoljstvo imaju gosti jer su utakmice završili sa po deset igrača na terenu.

Fortuna je povela već u četvrtom minutu protiv Robija Krusea, ali je 35 minuta kasnije izjednačio Hoselu. Kada je u drugom poluvremenu za samo pet minuta Marvin Kamper dobio dva žuta kartona očekivala se pobeda domaćina, ali je Fortuna na kraju bila možda jednako zadovoljna bodom kao i Hofenhajm, s obzirom da su kraj meča oba tima provela čuvajući loptu.

Hamburger je dobro počeo meč u Frajburgu, imao nekoliko šansi, ali je već u 35. minutu Pol Šarner dobio drugi žuti karton. Do kraja meča Frajburg nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost pa su ekipe zadržale svoje pozicije u sredini tabele.