Subota, 26.05.2012.

17:42

Mrđa pogađao za opstanak Siona

Srpski internacionalac Dragan Mrđa bio je dvostruki strelac u pobedi Siona nad Arauom 3:0 (0:0), u prvom meču borbe za opstanak u Superligi Švajcarske.

Mrđa je u 56. minutu zamenio zemljaka Gorana Obradovića, a samo dva minuta kasnije doneo Sionu prednost.

Tajgol je slomio otpor gostiju, već u 67. Margairaz je duplirao vođstvo, da bi Mrđa u 81. minutu drugim golom doneo Sionu tri gola prednosti pred revanš.

Iako je po rezultatima (15-8-11) imao dovoljno bodova za treću poziciju, Sion je zbog kazne (oduzeto mu 36 bodova zbog nelegalne registracije fudbalera) osvojio tek poziciju koja vodi u baraž za opstanak u švajcarskoj Superligi.

Ipak, Sion je već u prvom meču pokazao koliko je bolji od drugoplasiranog tima Čelendž lige, pa bi revanš u Arauu za dva dana trebalo da bude formalnost.