Nedelja, 01.04.2012.

15:26

Sedmica na Olimpiku za slavlje Rome

Fudbaleri Rome deklasirali su Novaru sa 5:2 (2:1) u prvom nedeljnom meču 30. kola Serije A.

Roma je trećom pobedom u poslednja četiri kola smanjila zaostatak za Napolijem i Udinezeom na smao jedan bod, na mestima koja vode u Ligu Evrope.

Novara je novim porazom ostala na pretposlednjem mestu sa samo 24 boda, čak devet manje od Sijene koja je najbliža u sigurnoj zoni.

Gosti su dobro počeli na “Olimpiku” i preko Karačiolo poevli u 17. minutu. Međutim, Markinjo i Osvaldo su doneli prekoret Romi do kraja poluvremena.

U desetom minutu nastavka Simplicio je povisio prednost Rimljana, a kada je gol konačno dao i Bojan Krkić bilo je jasno da će Roma slaviti na kraju.

Poraz Novare ublažio je Morimoto 12. minuta pre kraja, da bi konačnih 5:2 potavio mladi Erik Lamela u nadoknadi vremena.