Utorak, 10.05.2011.

23:54

Real ne odustaje, Atletiko se kocka

Fudbaleri Real Madrida i dalje su u igri za osvajanje titule u Primeri jer su u 36. kolu savladali Hetafe 4:0 i smanjili zaostatak za Barselonom na pet bodova.

Gradski rival Atletiko kocka se sa mestom u Ligi Evripe jer je poražen od Rasinga u Santanderu 2:1, pa ima samo četiri boda više od Espanjola koji ima meč manje.

Deportivo je sa 2:1 dobio Bilbao i nagovestio opstanak u ligi, dok je Malaga sa 2:0 dobila Hihon i definitivno osigurala mesto u Primeri i sledeće sezone.

Real je slavio na “Santjago Bernabeu“ laganu pobedu golovima trostrukog strelca Kristijana Ronalda, te Karima Benzeme, minut pošto je zamenio Iguaina. Prva dva gola Ronaldu je namestio Nemac Mesut Ozil, dok jetreći u 90. minutu postigao iz penala. “Kraljevski klub“ je formalno i dalje konkurent za titulu, ali je Barselona može osvojiti već u sredu ukoliko ostane neporažena u Levanteu.

Atletiko Madrid je poveo u Santanderu golom Suaresa u 11. minutu, ali su domaćini postigli po gol krajem prvog i početkom drugog poluvremena preko Kenedija i Rozenberga, te se osigurali daleko od zone ispadanja.

I Bilbao je vodio u gostima. Torkero je u trećem minutu verovatno uplakao mnoge stanovnike La Korunje, ali se njihov Deportivo vratio već u 22. minutu golom Adriana. 20 minuta pre kraja Kastiljo je zatresao sopstvenu mrežu i doneo velika tri boda ekipi sa “Riazora“ koja je i dalje ugrožena.
Malaga je dobar deo sezone provela u zoni ispadanja, ali posle nekoliko meseci uigravanja zimskih pojačanja, stigli su i rezultat. Tako je golovima Baptista i Eliseua sa 2:0 nadigrala Sportinh iz Hihona i učvrstila se u sredini tabele, sa šest bodova više od Saragose, najbliže iz zone ispadanja.