Nedelja, 21.03.2010.

19:04

Novi kiks Čelsija, Siti siguran

U poslednja dva meča 31. kola engleske Premijer lige, Mančester Siti je sa 2:1 pobedio Fulam u Londonu, dok je Čelsi igrao samo 1:1 na gostovanju u Blekburnu.

Siti je golovima južnoamerikanaca Santa Kruza i Teveza u prvom poluvremenu stigla do pobede nad Fulamom i petog mesta na tabeli. Marfi je iz penala samo umanjio poraz londonskog kluba. Čelsi je već u šestom minutu preko Drogbe poveo u Blekburnu, ali je El Hađi Dijuf izjednačio u 70. i ostavio 'plavce' na četiri boda od lidera Mančester junajteda.

Branislav Ivanović igrao je samo u prvom poluvremenu meča u Blekburnu jer se neposredno pre pauze povredio posle starta Dijufa.

U prvom meču dana Mančester junajted je u najvećem engleskom derbiju pobedio Liverpul sa 2:1 i vratio se na prvo mesto na tabeli ispred Arsenala koji ima dva boda manje.