Nedelja, 28.02.2010.

17:29

Serija A: Inter sačuvao prednost

Fubaleri Intera zadržali su prednost u odnosu na drugoplasirani Milan, pošto su u 26. kolu italijanske Serije A savladali Udineze rezultatom 3:2.

’Rosoneri’ su, takođe, bili ubedljivi pošto su na ’San Siru’ savladali Atalantu sa 3:1. Kjevo je u Veroni pobedilo Kaljari sa 2:1, Parma je trijumfovala protiv Sampdorije (1:0), dok su ekipe Bolonje i Sijene slavile posle preoktreta. Bolonja je bila bolja od Đenoe sa 4:3, dok je Sijena savladala Livorno rezultatom 2:1. Napoli i Roma igrali su nerešeno 2:2.

U poslednjem meču kola ekipa Palerma iznenadila je Juventus u Torinu i slavila protiv 'stare dame' sa 2:0.

Fudbaleri Udinezea odlično su počeli meč sa Interom i domaći su posle samo dva minuta igre stigli do prednosti golom Simonea Pepea. Međutim, gosti vrlo brzo uzvraćaju i već u petom minutu Mario Baloteli donosi izjednačenje. Aktuleni prvak Italije u nastavku meča golovima Maikona i Dijega Milita stiže i do potpunog rezultatskog preokreta. Prvo je Maikon u 20. minutu iskoristio sjajno dodavanje Gorana Pandeva, da bi potom Milito u poslednjim trenucima prvog poluvremena glavom savladao golmana Samira Handanovića.

Udineze je u 52. minutu uspeo da smanji prednost ’neroazura’ pošto je Mario Baloteli igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a siguran izvođač penala je bio Antonio Di Natale.

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković odigrao je svih 90 minuta za inter, baš kao i Aleksandar Luković za Udinze, dok Dušan Basta nije bio u kombinaciji za ovaj meč, pošto se još uvek nije oporavio od povrede.

Milan je protiv Atalante ostvario rutinsku pobedu, a najbolji kod ‘rosonera’ bio je dvostruki strelac Alešandre Pato. Brazilac je bio precizan u 30. i 41. minutu, dok je treći pogodak za domaće postigao Marko Borijelo u 62. Minute. On se najbolje snašao posle penala koji nije realizovao Brazilac Ronaldinjo. Na drugoj strain, Valdes je postigao jedini gola za Atalantu u 56. minutu. Najbolji pojedinac meča Pato morao je da napusti teren u 80. minutu zbog povrede.

Milan je tako stigao do četvrtog vezanog trijumfa u Seriji A i u stopu prati vodeći Inter, za kojim zaostaje samo četiri boda. Ekipa Atalante posle novog poraza ostaje u opasnoj zoni, sa pet bodova manje u odnosu na 17. Lacio.

Kjevo je ostvario deseti trijumf u sezoni pobedom protiv Kaljarija od 2:1, golovima Markosa De Paula u 33. i Pabla Granočea u 78. minutu. Utešni pogodak za Kaljari postigao je Davide Astori u 51. minutu.

Obe ekipe su meč završile sa deset igrača pošto je prvo u 60 minutu isključen fudbaler domaćih Mikele Markolini, da bi deset minuta kasnije, takođe, zbog drugog žutog kartona isključen i Rađa Naingolan.

Parma je ostvarila minimalnu pobedu u duelu sa Sampdorijom, a gol odluke postigao je Kristijan Zakardo u 54. minutu. Za Sampdoriju je u tom meču debitovao mladi Stefan Šćepović , koji je igrao do 82 minuta, kada ga je zamenio Marko Padalino. Parma je meč završila sa igračem manje pošto je u poslednjim trenucima isključen Danijele Galopa.

Bolonja je tri puta stizala prednost Đenoe da bi na kraju napravila potpuni preokret i stigla do trijumfa na gostovanji u Đenovi. Poslednjih deset minuta za domaći tim odigrao je srpski internacionalac Boško Janković. Đenoa je povela golom Davida Suaza u osmom minutu, da bi samo tri minuta kasnije izjednačio Buske. Đuzepe Skuli u 18. minutu donosi novu prednost Đenoi, ali Adailton u 28. minutu poravnava na 2:2. Domaći na odmor ipak odlaze sa prednošću pošto Suazo u 38. minutu postiže svoj drugi gol na meču. U nastavku meča gosti novim golovima Brazilca Adailtona u 57. i 79. minutu stižu do potpunog preokreta i do osmog trijumfa u sezoni.
Fudbaler Đenoe Nenad Tomović je ceo meč proveo na klupi, dok mladi Danijel Aleksić njie bio u kombinaciji za ovaj meč.

Poslednjeplasirana Sijena iznenadila je ekipu Livorna i zabeležila peti trijumf u sezoni. Domaći tim je poveo u desetom minutu golom Kristijana Lukarelija iz penala. Međutim, gosti u završnici meča prvo uspevaju da izjednače preko Kalaia, a potom i da osvoje sva tri boda. Pobedonosni gol postigao je Masimo Makarone u sudijskoj nadoknasdi vremena. Domaći su od 51. minuta imali igrača manje, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Davide Moro.

Fudbaleri Rome na kraju nisu uspeli da savladaju Napoli, iako su imali dva gola prednosti. Gosti su poveli u 59. minutu, golom Žulija Baptiste iz penala, da bi šest minuta kasnije Mirko Vučinić udvostručio prednost Rome.
Međutim Napolitanci se nisu predavali i u 75. minutu German Denis smanjuje na 2:1, a Marek Hamšik u sudijskoj nadoknadi vremena, golom iz penala donosi bod Napoliju. ‘Vučica’ sada zaostaje tri boda za drugoplasiranim Milanom, dok joj lider prvenstva, Inter, beži sedam bodova.

Juventus je u duelu sa Palermom zabeležio novi poraz u Seriji A i doveo u pitanje svoj plasman u Ligu šampiona naredne sezone. To je ujedno i prvi poraz za trenera Alberta Zakeronija na klupi 'stare dame'. U duelu dve ekipe koje se bore za četvrto mesto na tabeli gosti su poveli u 69. minutu golom bivšeg igrača Juventusa Fabricija Mikolija. U 81. minutu, u svom prvom kontaktu sa loptom, hrvatski internacionalac Igor Budan koristi katastrofalnu grešku odbrane Juventusa i duplira prednost Palerma. Juventusu je pri rezultatu 1:0 poništen pogodak Fabija Kanavara zbog ofsajda kapitena Alesandra Del Pjera. Posle nove pobede Palermo se probio na četvrto mesto na tabeli Serije A i ima dva boda više u odnosu na ekipe Napolija i Juventusa.