Subota, 30.05.2009.

23:17

Atletiko ponovo u Ligi šampiona

Fudbaleri madridskog Atletika i naredne godine će igrati u Ligi šampiona, pošto su u poslednjem, 38. kolu Primere pobedili Almeriju 3:0.

Viljareal je savladao Majorku u gostima 3:2, ali trijumf je 'žutoj podmornici' zbog pobede Atletika, doneo samo plasman u Evropa ligu, u koju će i Valensija posle pobede nad Ateltik Bilbaom 2:0. Deportivo i Barselona remizirali su 1:1, a u nedelju se igraju mečevi koji odlučuju koji će tim, uz Rekreativo i Numansiju, naredne sezone u drugu ligu.

Atletiko je briljantnom formom u završnici prvenstva zaslužio da i dogodine predstavlja Španiju u Ligi šampiona. Trijumf nad Almerijom bio je šesti u nizu za 'jorgandžije', a goste je načeo Kun Aguero lepim udarcem u 19. minutu.

Raul Garsija je iskoristio precizan centaršut Maksija Rodrigesa i glavom sproveo loptu u mrežu – 2:0, 27. minut. Konačnih 3:0 postavio je Dijego Forlan na asistenciju Sinama-Pongola početkom drugog poluvremena. To je bio 32. ligaški gol Urugvajca, koji je najbolji strelac Primere ove sezone.

Dva gola manje od Forlana postigao je centarfor Barselone Samjuel Eto, koji je u 89. minutu doneo svom timu bod na Rijasoru. Prethodno je Bodipo u 31. minutu doveo domaći Deportivo u vođstvo.

Dvostruki strelac na meču Valensija – Atletik bio je David Vilja, koji je treći strelac Primere sa 28 golova. Prvi gol dao je u 7. minutu posle ubacivanja Hoakina, a u 90. je ponovo Vilja bio egzekutor, ovoga puta posle dodavanja Pabla.

Najzaslužniji za trijumf Viljareala na Balearima bio je Hoseba Ljorente, koji je sa dva pogotka trasirao put gostima do osvajanja tri boda.