Sreda, 25.04.2012.

17:11

Viola slavila u Rimu, dobio i Inter

U mečevima zaostalog 33. kola Serije A, pobede u gostima ostvarili su Fiorentina, Napoli, Parma i Inter, Lacio je poražen, a pobednika nije bilo u jednom meču.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

U derbiju kola Inter je posle preokreta u prvom poluvremenu savladao Udineze u gostima 3:1, dok je Fiorentina iznenadila Romu na Olimpiku sa 2:1.

Napoli je rutinski slavio sa 2:0 u Lečeu, dok je Novara šokirala Lacio sa 2:1. Parma je preokrenula u Palermu na 2:1, dok su Sijena i Bolonja igrali 1:1. Kasnije Milan dočekuje Đenou, a Juventus gostuje Čezeni.

Borba za plasman u Ligu šampiona se zakomplikovala. Lacio je neočekivano poražen u Novari, koja je do tri boda stigla golom Maskare u 79. minutu. Domaći tim poveo je autogolom Daikitea u 35, da bi dva minuta kasnije Kandreva izjednačio. Ivan Radovanović igrao je poslednjih 15 minuta za domaćina.

Derbi kola odigran je na "Friouliju" gde je Danilo sjajnim udarcem u šestom minutu doneo prednost Udinezeu protiv Intera. Međutim, ekipa iz Milana je već do kraja poluvremena preokrenula rezultat i stigla do treće pobede u poslednjih pet mečeva.

Vesli Snajder je sa dva gola preokrenuo od 30. minuta, prvo zahvaljujući nespretnom golmanu domaćih Samira Handanovića, a potom je posle odlične asistencije Milita sjajno lobovao Slovenca. Pobedu je potvrdio Argentinac Riki Alvares koji je "zaludeo" svog čuvara. Dejan Stanković odigrao je ceo meč i zaradio žuti karton.

Kiks lacija iskoristio je i Napoli koji ima samo bod manje od Rimljana. Tim iz Napulja je rutinski sa 2:0 slavio kod Lečea koji je korak bliži Seriji B. Domaće navijače rastužili su Marek Hamšik golom u petom, te Edison Kavani pogotkom u 51. minutu utakmice.

Šansu Rome da se plasira u Ligu šampiona ugrozila je Fiorentina. Tim iz Firence se muči sa "slabijim" rivalima, ali uzima bodove od velikana. Nakon što su u nadoknadi vremena slavili protiv Milana, sada su u 91. minutu stigao do pobede i na "Olimpiku".

Stevan Jovetić je u drugom minutu doneo prednost Violi, da bi nadu "vučici" vratio legendarni Frančesko Toti, 20 minuta pre kraja. Međutim, veliku pobedu gostima doneo je Lazari u 90. minutu. Adem Ljajić igrao je od 77. minuta kada je zamenio sjajnog Jovetića.