Subota, 01.11.2014.

19:43

Simeone "samleo" Đukića

Šampion Španije Atletiko Madrid ušao je u fenomenalnu formu, razbio je Kordobu 4:2, u desetom kolu Primere.

Atletiko je do pete pobede u poslednjih šest kola stigao zahvaljujući sjajnom priodu od pola sata tokom drugog poluvremena kada su Grizman, Mandžukić i Garsija razbili goste. Dvostruki asistent bio je Koke.

Nabil Gilas je sa dva gola ublažio poraz Miroslava Đukića na Visente Kalderonu, dok je još jedan igrač Kordobe bio strelac, ali je Luso krajem poluvremena autogolom doneo prednost domaćinu.

Atletiko je poveo autogolom Lusa u 43. minutu, ali su gosti izjednačili već u 53. preko Gilasa. Ipak, u narednih deset minuta domaćin rešava meč. Prvo je u 58. Grizman vratio prednost Atletiku, a već u 62. Mandžukić je pogodio za 3:1.

Deset minuta pre kraja Garsija je povećao na tri gola razlike, da bi u samom finišu Gilas drugim pogotkom ublažio poraz Kordobe.

Atletiko je, poput gradskog rivala Reala, bar na nekoliko sati preskočio Barselonu i Sevilju i stigao do drugog mesta sa bodom manje od "kraljevskog kluba".

Kordoba je poražena peti put u sezoni, jedina je bez pobede, pa je na deobi poslednjeg mesta.