Petak, 18.07.2014.

17:57

Mališani u letnjim kampovima

I ove godine organizovani su kampovi za mališane bez roditeljskog staranja i za dečicu lečenu od maligniteta.

Izvor: Tanjug

Default images

Jedan se održava u Begečkoj jami, drugi u Ježevici kod Požege.

Udruženje građana Košnica i ove godine organizuje dečji sportsko-ekološki kamp "Košnica prijateljstva 10" na Begečkoj jami za decu bez roditelja ili adekvatnog roditeljskog staranja kao i za decu iz socijalno ugroženih porodica.

Kamp će trajati 15 dana, od 14. do 30. jula i u njemu će učestvovati 68 mališana, kojima će u kampu pomagati volonteri iz Španije, Francuske i regiona, kao i stručni tim psihologa i pedagoga, kao i studenti Fakulteta za fizičku kulturu.

U kampu za decu će biti organizovane razne sportske aktivnosti:plivanje, košarka, fudbal, odbojka na pesku i kreativno-ekološke radionice, kao i radionice nenasilne komunikacije.

Tokom kampa na Begečkoj jami će biti održan i pozorišni festival 25. i 26. jula, koji organizuju UG "Košnica" i udruženje "U svetu postoji jedno carstvo, u njemu caruje drugarstvo".

Realizaciju projekta "Košnica prijateljstva" pomogli su Vlada Autonomne pokrajine Vojvodine, Sekretarijat za sport i omladinu, Ministarstvo kulture, Kancelarija za KiM, Gradska uprava za sport i omladinu Novog Sada i Naftna industrija Srbije - fondacija "Zajednici zajedno" , DTD Ribarstvo i Asocijacija šefova kuvara Srbije.

Kamp za mališane lečene od maligniteta

Kamp "Mi možemo sve" za decu lečenu od maligniteta uzrasta od 7 do 18 godina, bez pratnje roditelja, održava se drugu godinu zaredom u Ježevici kod Požege.

U ovogodišnjem letnjem kampu učestvuje 35 mališana, o kojima brine 12 volontera.

“U Srbiji ne postoje specijalizovani rehabilitacioni centri za oporavak dece lečene od maligniteta, kojima bi se unapredio kvalitet života. Zbog toga smo organizovali kamp u Ježevici, koji deci obezbeđuje rekreaciju, kao i učenje veština korisnih za suočavanje sa mnogobrojnim pitanjima koja proizilaze iz lečenja”, kaže za Tanjug organizatorka kampa Dragana Radulović iz Udruženja Čika Boca iz Beograda.

Jedan od volontera kampa Petar Živanović, koji je takođe bio oboleo od raka, ističe značaj kampa za psihološko osnaživanje ovakve dece.

Kamp služi za to da se kroz druženje i razmenu iskustava smanji anksioznost, strah, kao i za socijalizaciju dece u međusobnoj interakciji. Kamp je i mesto gde deca stiču nova iskustva. Potrebno je više kampova ove vrste u Srbiji, rekao je Živanović za Tanjug.

Kamp je za sve učesnike besplatan. Deca u njemu imaju celodnevne radionice od jutarnje gimnastike, sportskih, psiholoških, glumačkih do radionica pisanja i pevanja.

Decu u kampu su posetili i pripadnici Žandarmerije MUP-a Srbije i upriličili im celodnevno druženje, pokazujući im svoje veštine, u kojima su učestvovala i deca.

Kamp za decu lečenu od maligniteta u Ježevici traje od 10. do 20. jula.

Organizator kampa je Udruženje Čika Boca iz Beograda uz podršku udruženja Uvek sa decom i Zvončica, a kamp se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravlja.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: