Automobili

Četvrtak, 19.12.2013.

10:47

Toyota Prius prešla milion kilometara bez kvara

Prius, koji je u vlasništvu taksi kompanije "Eco Taxi" iz Beča, prešao je milion kilometara bez ikakvih kvarova, kažu u tom preduzeću. Ovaj rezultat pokazuje da osim što su ekonomični, automobili na hibridni pogon mogu da budu i veoma pouzdani i izdržljivi.

Default images

Primerak sa sedmocifrenom kilometražom pripada drugoj generaciji Toyotinog hibridnog modela, a u voznom parku bečke taksi službe nalazi se od 2007. godine.

U kompaniji "Eco Taxi" tvrde da osim redovnog održavanja, automobil za šest godina nije pretrpeo nikakva oštećenja ili kvarove.

"Kao što i samo ime govori, naša kompanija posvećena je održivom razvoju i brizi za životnu sredinu. Zbog toga, ali i zbog izuzetne izdržljivosti Toyota automobila, odlučili smo se da u našu flotu uvrstimo model Prius", objašnjava menadžer kompanije, Milan Milić.

"Eco Taxi" za pružanje taksi usluga u austrijskoj prestonici koristi više od 200 Priusa.

Pročitajte o taksisti iz Srbije koji je prešao milion kilometara Opel Zafirom.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

35 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

23 h

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Podeli: