Volim i ja vas
pre 5 godina
Dodao bih samo jedan mali detalj koji je mene impresionirao, sve je manje-više lakim špacirungom dostupno.
Definitivno grad broj 1 u svetu.
pre 5 godina
Dodao bih samo jedan mali detalj koji je mene impresionirao, sve je manje-više lakim špacirungom dostupno.
Definitivno grad broj 1 u svetu.
pre 5 godina
Ovaj grad je kao prestonica Sotone na zemlji.Jer sta je uslo u pravljenje Rima nego ljudska beda krv i stradanje.Oni su dolazili i na Balkan i nase normalne poljoprivredne ljude koji su ziveli od zemlje i u skladu sa prirodom hiljadama godina bez nekih ratova i klanja uvukli u ovaj nakaradni sistem koji i danas vazi.Oni ne prave svoje nego kradu i otimaju i ubijaju za tudje ne rade NISTA osim ratovanja.Ukinuli su ropstvo zato sto je bilo jeftinije imati kmetove pa su ukinuli feudalizam zato sto je jeftinije bilo imati radnike bez icega a onda su i rad i plate pretvorili u dugove i duznicko ropstvo i evo nas danas 2000 godina kasnije grcamo u dugovima i upropascujemo prirodna bogatstva zarad para.Da li je lep arhitektonski bogat grad vredan prljavih reka punih fekalija i ulica punih prosjaka zonglera i prostitutki i narko dilera.Da li je to civilizacija ili decivilizacija.Svi sad emuliraju taj sistem Amerika Engleska Nemacka Kina Rusija.Rim je zavestanje zla...
pre 5 godina
Meni se opet ide u Rim. Nisam bio, ali i juče mi se išlo!
(čoveče ne ljuti se, 12. jun 2021 21:57)
Hahahaha, bravo... Oplakah:)
P.S. Ako ikada uzmogneš, poseti ga, nestvarno je:)
pre 5 godina
Samo cu reci POZDRAV IZ SUNCANE PLAZE SPANIJE, KUPAMO SE I PIJEMO MOJITO, INDIJANCIIIIIIII HAHAHAHAHAHHA
pre 5 godina
Mar.., nakon Lakraša...
pre 5 godina
@biljana @pravi srbine
rim je centar hriscanstva, deo svetaca koje slavite kao slavu tamo pocivaju, da pocnemo od svetog petra. srbi imaju debele razloge da ga posecuju. ali stavimo to na stranu ovakvi komentari su jezivi, ograniceni
pre 5 godina
Prelep grad, ustvari prelepa zemlja, svaki grad koji sam obišla je divan.
pre 5 godina
Vidim da ima i "zatucanih Srbendi" ali i bezličnih globalista ...
Kako god svi živite trenutak o Rimu u duhu jednog narativa kojim nas bombarduju još od šizme ...
Ima i starijih i večnijih i lepših ... jedino što nisu u Italiji ... nemaju, paste, vino i pice, i manje su loše uticali na svetsku istoriju i kulturu
pre 5 godina
NIkola S
Uvek treba paziti na ćasovima istorije civilizacija.
pre 5 godina
@Nikola S Na tvoju žalost istorija kaže Sirmium je bio imperijalni grad Rim-
skog carsva,zato što su u njemu bile elitne Rimske legije.Spisak Rimskih ca-
reva imaš na internetu pa "proširi vidike".Nije se taj Rim ogrešio samo na Srbe.
Pročitaj kako su zbog straha i sujete pobili sve civile Kartagine.Mnogi imperi-
jalni gradovi imaju i svoju tamnu stranu(Berlin,London,Pariz,...) ali poluobra-
zovani ,koji nose "ružičaste naočare" to ne vide.
pre 5 godina
Zar večni grad nije Damask?
pre 5 godina
Ниједан прави Србин тамо био није!
(Прави Србин, 12. jun 2021 15:15)
Još jedan kvalitet Rima!
pre 5 godina
Meni se opet ide u Rim. Nisam bio, ali i juče mi se išlo!
pre 5 godina
Možda ja nikada nisam bio u Rimu, ali bih bar voleo da nekad odem tamo!
pre 5 godina
Kad si u Rimu, budi Rimljanin!
pre 5 godina
srboljub, 12. jun 2021 14:20)
Večiti zato što je neprekidno glavni grad, sada već duže od 2000 godina...
pre 5 godina
Najlepši grad je samo jedan a ime mu je Amsterdam.
pre 5 godina
Hvala roditeljima, obrazovanju, vaspitanju i genetici pa nisam zatucan kao nekoliko (troje mislim) nazovi ljudi u komentarima.
On topic: apsolutno fascinantan grad. Bio 4 puta, svaki naredni se sastojao od popunjavanja rupa u obilascima i nadoknađivanje ono što nismo stigli da vidimo prethodnog a u međuvremenu smo za to saznali, PLUS reprizne posete mestima koja su nas nekad fascinirala.
Jedno od mesta na zemlji od kojih najočiglednije kod sebe primetiš i registruješ duhovni rast koji ti se dešava od samog tvog boravka tamo.
Sirmium, rimski carevi na tlu Srbije, Vatikan kao vaš neprijatelj... da ne verujem da ste trajno i nepovratno oštećeni, poslao bih vas kod lekara da vam to pogleda....
pre 5 godina
U dijelovima srednje i u južnoj Italiji još od starih vremena, pa i dan danas prostitutke zovu vučicama. Stoga postoji vjerovanje da Romula i Rema na obali Tibera nije našla i odhranila vučica već jedna prostitutka.
pre 5 godina
Tutte le strade portano a Roma.
pre 5 godina
Ниједан прави Србин тамо био није!
pre 5 godina
Simbol Rima je vucica iz razloga sto je za vreme nastanka grada na tom tlu zivelo pleme cija je totemska zivotinja vuk, igrali su kolo, nosili opanke, pismo slicno vincanskom...
Jednom recju Rasani/Resni, spoljno ime Etrurci.
Inace obozavam Rim i rado se vracam u taj predivan grad.
Svi putevi vode u Rim.
pre 5 godina
Neverovatna kombinacija istorije, lepe klime, kulturnog nasledja, gastronomije i zivahnosti grada i raznolikog stanovnistva - toliko da mu se oproste svi logisticki organizacioni propusti. Takodje predgradja imaju prelepe parkove i prostore, rusevine hiljadu godina stare, stil zivota... nekako sve to hrani dusu. Rim je dokaz da je lepa nesavrsenost sasvim dovoljna za ispunjen zivot.
pre 5 godina
Za "dž" vredi da se ode.Slikari,vajari,arhitekte,...Istorija starog Rima...ali ...
1945. u centru vatikana,Rima,(crkva sv. Jeronima) čuvan je Ante Pavelić.
Inače prestonica Rimskog carstva od 3. veka je Sirmium(Sremska Mitro-
vica) .Otud i ti silni rimski carevi rođeni kod nas.Razlog ?Tu su bile elitne
Rimske legije i koga oni izaberu taj je vladao Rimom.Tad su nas zvali Iliri.
Spajanjem sa slovenima,stvoreni su Srbi.
pre 5 godina
Novac uložen u obilazak Italije je dobro potrošen novac. Nisam bio u Rimu ali svakako namjeravam, Pariz, Rim, Istanbul, London i Jeruzalem su gradovi sa najviše povijesti i građevinama koje zna cijeli svijet.
pre 5 godina
Vidi Rim i umri.
pre 5 godina
Вечни град је само један,а то је Јерусалим. Небески Јерусалим.
pre 5 godina
Ako smo Srbi mi u Rimu nemamo šta videti. Latini su naši večni neprijatelji.
Tamo je papa, tamo je i Vatikan, oni nas ne zanimaju.
(Biljana, 12. jun 2021 13:50)
Takvo razmisljanje nas je i dovelo dovde gde smo sada. Kada je neko samo na osnovu cinjenice da neko pripada drugoj verskoj zajednici u okviru iste vere spreman da kaze da ga bezmalo 3.000 godina kulture, tradicije i istorije ne zanimaju, to je onda ozbiljan licni problem osobe koja na taj nacin razmislja. Rim nije Vatikan, niti Rimokatolicka crkva ima monopol nad ovim gradom (vec dugo vremena), vec je jedna od najlepsih i najstarijih prestonica naseg dela sveta, ona koja je i nama dala toliko tekovina covecanstva.
pre 5 godina
Volim Rim. Bio sam dva puta, i ponovo bih. Ali zašto je on večniji od Carigrada ili Jerusalima što neko reče ? Njegov slava je trajala 800 godina i to ako nategnemo kao jareću kožu preko bubnja.
E sad ako je Rim = Vatikan to je onda drugi par rukava.
pre 5 godina
Vratim se posle 5 dana Rima i mnogo muzeja u Nemačku. Sutra na poslu idem hodnikom, zeleni paneli, kolege, brdo cveća, stolovi itd. Džaba. Osećaj kao u dilkari sa belim zidovima. Prazno. Rupa. Nema ničega posle Rima.
pre 5 godina
Ako smo Srbi mi u Rimu nemamo šta videti. Latini su naši večni neprijatelji.
Tamo je papa, tamo je i Vatikan, oni nas ne zanimaju.
pre 5 godina
uvek mu se rado vracam :)
pre 5 godina
Jeste lep, nema sta!
pre 5 godina
Za mene najlepsi grad i uvek cu mu se vracati!
pre 5 godina
Ako smo Srbi mi u Rimu nemamo šta videti. Latini su naši večni neprijatelji.
Tamo je papa, tamo je i Vatikan, oni nas ne zanimaju.
(Biljana, 12. jun 2021 13:50)
Takvo razmisljanje nas je i dovelo dovde gde smo sada. Kada je neko samo na osnovu cinjenice da neko pripada drugoj verskoj zajednici u okviru iste vere spreman da kaze da ga bezmalo 3.000 godina kulture, tradicije i istorije ne zanimaju, to je onda ozbiljan licni problem osobe koja na taj nacin razmislja. Rim nije Vatikan, niti Rimokatolicka crkva ima monopol nad ovim gradom (vec dugo vremena), vec je jedna od najlepsih i najstarijih prestonica naseg dela sveta, ona koja je i nama dala toliko tekovina covecanstva.
pre 5 godina
Vratim se posle 5 dana Rima i mnogo muzeja u Nemačku. Sutra na poslu idem hodnikom, zeleni paneli, kolege, brdo cveća, stolovi itd. Džaba. Osećaj kao u dilkari sa belim zidovima. Prazno. Rupa. Nema ničega posle Rima.
pre 5 godina
Za mene najlepsi grad i uvek cu mu se vracati!
pre 5 godina
uvek mu se rado vracam :)
pre 5 godina
Neverovatna kombinacija istorije, lepe klime, kulturnog nasledja, gastronomije i zivahnosti grada i raznolikog stanovnistva - toliko da mu se oproste svi logisticki organizacioni propusti. Takodje predgradja imaju prelepe parkove i prostore, rusevine hiljadu godina stare, stil zivota... nekako sve to hrani dusu. Rim je dokaz da je lepa nesavrsenost sasvim dovoljna za ispunjen zivot.
pre 5 godina
Jeste lep, nema sta!
pre 5 godina
Ниједан прави Србин тамо био није!
(Прави Србин, 12. jun 2021 15:15)
Još jedan kvalitet Rima!
pre 5 godina
Novac uložen u obilazak Italije je dobro potrošen novac. Nisam bio u Rimu ali svakako namjeravam, Pariz, Rim, Istanbul, London i Jeruzalem su gradovi sa najviše povijesti i građevinama koje zna cijeli svijet.
pre 5 godina
Vidi Rim i umri.
pre 5 godina
Hvala roditeljima, obrazovanju, vaspitanju i genetici pa nisam zatucan kao nekoliko (troje mislim) nazovi ljudi u komentarima.
On topic: apsolutno fascinantan grad. Bio 4 puta, svaki naredni se sastojao od popunjavanja rupa u obilascima i nadoknađivanje ono što nismo stigli da vidimo prethodnog a u međuvremenu smo za to saznali, PLUS reprizne posete mestima koja su nas nekad fascinirala.
Jedno od mesta na zemlji od kojih najočiglednije kod sebe primetiš i registruješ duhovni rast koji ti se dešava od samog tvog boravka tamo.
Sirmium, rimski carevi na tlu Srbije, Vatikan kao vaš neprijatelj... da ne verujem da ste trajno i nepovratno oštećeni, poslao bih vas kod lekara da vam to pogleda....
pre 5 godina
Meni se opet ide u Rim. Nisam bio, ali i juče mi se išlo!
pre 5 godina
U dijelovima srednje i u južnoj Italiji još od starih vremena, pa i dan danas prostitutke zovu vučicama. Stoga postoji vjerovanje da Romula i Rema na obali Tibera nije našla i odhranila vučica već jedna prostitutka.
pre 5 godina
Tutte le strade portano a Roma.
pre 5 godina
Možda ja nikada nisam bio u Rimu, ali bih bar voleo da nekad odem tamo!
pre 5 godina
Kad si u Rimu, budi Rimljanin!
pre 5 godina
Simbol Rima je vucica iz razloga sto je za vreme nastanka grada na tom tlu zivelo pleme cija je totemska zivotinja vuk, igrali su kolo, nosili opanke, pismo slicno vincanskom...
Jednom recju Rasani/Resni, spoljno ime Etrurci.
Inace obozavam Rim i rado se vracam u taj predivan grad.
Svi putevi vode u Rim.
pre 5 godina
@Nikola S Na tvoju žalost istorija kaže Sirmium je bio imperijalni grad Rim-
skog carsva,zato što su u njemu bile elitne Rimske legije.Spisak Rimskih ca-
reva imaš na internetu pa "proširi vidike".Nije se taj Rim ogrešio samo na Srbe.
Pročitaj kako su zbog straha i sujete pobili sve civile Kartagine.Mnogi imperi-
jalni gradovi imaju i svoju tamnu stranu(Berlin,London,Pariz,...) ali poluobra-
zovani ,koji nose "ružičaste naočare" to ne vide.
pre 5 godina
Вечни град је само један,а то је Јерусалим. Небески Јерусалим.
pre 5 godina
Volim Rim. Bio sam dva puta, i ponovo bih. Ali zašto je on večniji od Carigrada ili Jerusalima što neko reče ? Njegov slava je trajala 800 godina i to ako nategnemo kao jareću kožu preko bubnja.
E sad ako je Rim = Vatikan to je onda drugi par rukava.
pre 5 godina
srboljub, 12. jun 2021 14:20)
Večiti zato što je neprekidno glavni grad, sada već duže od 2000 godina...
pre 5 godina
Ako smo Srbi mi u Rimu nemamo šta videti. Latini su naši večni neprijatelji.
Tamo je papa, tamo je i Vatikan, oni nas ne zanimaju.
pre 5 godina
Za "dž" vredi da se ode.Slikari,vajari,arhitekte,...Istorija starog Rima...ali ...
1945. u centru vatikana,Rima,(crkva sv. Jeronima) čuvan je Ante Pavelić.
Inače prestonica Rimskog carstva od 3. veka je Sirmium(Sremska Mitro-
vica) .Otud i ti silni rimski carevi rođeni kod nas.Razlog ?Tu su bile elitne
Rimske legije i koga oni izaberu taj je vladao Rimom.Tad su nas zvali Iliri.
Spajanjem sa slovenima,stvoreni su Srbi.
pre 5 godina
Zar večni grad nije Damask?
pre 5 godina
Prelep grad, ustvari prelepa zemlja, svaki grad koji sam obišla je divan.
pre 5 godina
@biljana @pravi srbine
rim je centar hriscanstva, deo svetaca koje slavite kao slavu tamo pocivaju, da pocnemo od svetog petra. srbi imaju debele razloge da ga posecuju. ali stavimo to na stranu ovakvi komentari su jezivi, ograniceni
pre 5 godina
Meni se opet ide u Rim. Nisam bio, ali i juče mi se išlo!
(čoveče ne ljuti se, 12. jun 2021 21:57)
Hahahaha, bravo... Oplakah:)
P.S. Ako ikada uzmogneš, poseti ga, nestvarno je:)
pre 5 godina
Dodao bih samo jedan mali detalj koji je mene impresionirao, sve je manje-više lakim špacirungom dostupno.
Definitivno grad broj 1 u svetu.
pre 5 godina
Najlepši grad je samo jedan a ime mu je Amsterdam.
pre 5 godina
Ниједан прави Србин тамо био није!
pre 5 godina
NIkola S
Uvek treba paziti na ćasovima istorije civilizacija.
pre 5 godina
Ovaj grad je kao prestonica Sotone na zemlji.Jer sta je uslo u pravljenje Rima nego ljudska beda krv i stradanje.Oni su dolazili i na Balkan i nase normalne poljoprivredne ljude koji su ziveli od zemlje i u skladu sa prirodom hiljadama godina bez nekih ratova i klanja uvukli u ovaj nakaradni sistem koji i danas vazi.Oni ne prave svoje nego kradu i otimaju i ubijaju za tudje ne rade NISTA osim ratovanja.Ukinuli su ropstvo zato sto je bilo jeftinije imati kmetove pa su ukinuli feudalizam zato sto je jeftinije bilo imati radnike bez icega a onda su i rad i plate pretvorili u dugove i duznicko ropstvo i evo nas danas 2000 godina kasnije grcamo u dugovima i upropascujemo prirodna bogatstva zarad para.Da li je lep arhitektonski bogat grad vredan prljavih reka punih fekalija i ulica punih prosjaka zonglera i prostitutki i narko dilera.Da li je to civilizacija ili decivilizacija.Svi sad emuliraju taj sistem Amerika Engleska Nemacka Kina Rusija.Rim je zavestanje zla...
pre 5 godina
Vidim da ima i "zatucanih Srbendi" ali i bezličnih globalista ...
Kako god svi živite trenutak o Rimu u duhu jednog narativa kojim nas bombarduju još od šizme ...
Ima i starijih i večnijih i lepših ... jedino što nisu u Italiji ... nemaju, paste, vino i pice, i manje su loše uticali na svetsku istoriju i kulturu
pre 5 godina
Mar.., nakon Lakraša...
pre 5 godina
Samo cu reci POZDRAV IZ SUNCANE PLAZE SPANIJE, KUPAMO SE I PIJEMO MOJITO, INDIJANCIIIIIIII HAHAHAHAHAHHA
pre 5 godina
Ako smo Srbi mi u Rimu nemamo šta videti. Latini su naši večni neprijatelji.
Tamo je papa, tamo je i Vatikan, oni nas ne zanimaju.
pre 5 godina
Ниједан прави Србин тамо био није!
pre 5 godina
Вечни град је само један,а то је Јерусалим. Небески Јерусалим.
pre 5 godina
Za "dž" vredi da se ode.Slikari,vajari,arhitekte,...Istorija starog Rima...ali ...
1945. u centru vatikana,Rima,(crkva sv. Jeronima) čuvan je Ante Pavelić.
Inače prestonica Rimskog carstva od 3. veka je Sirmium(Sremska Mitro-
vica) .Otud i ti silni rimski carevi rođeni kod nas.Razlog ?Tu su bile elitne
Rimske legije i koga oni izaberu taj je vladao Rimom.Tad su nas zvali Iliri.
Spajanjem sa slovenima,stvoreni su Srbi.
pre 5 godina
Najlepši grad je samo jedan a ime mu je Amsterdam.
pre 5 godina
Volim Rim. Bio sam dva puta, i ponovo bih. Ali zašto je on večniji od Carigrada ili Jerusalima što neko reče ? Njegov slava je trajala 800 godina i to ako nategnemo kao jareću kožu preko bubnja.
E sad ako je Rim = Vatikan to je onda drugi par rukava.
pre 5 godina
Zar večni grad nije Damask?
pre 5 godina
Simbol Rima je vucica iz razloga sto je za vreme nastanka grada na tom tlu zivelo pleme cija je totemska zivotinja vuk, igrali su kolo, nosili opanke, pismo slicno vincanskom...
Jednom recju Rasani/Resni, spoljno ime Etrurci.
Inace obozavam Rim i rado se vracam u taj predivan grad.
Svi putevi vode u Rim.
pre 5 godina
Hvala roditeljima, obrazovanju, vaspitanju i genetici pa nisam zatucan kao nekoliko (troje mislim) nazovi ljudi u komentarima.
On topic: apsolutno fascinantan grad. Bio 4 puta, svaki naredni se sastojao od popunjavanja rupa u obilascima i nadoknađivanje ono što nismo stigli da vidimo prethodnog a u međuvremenu smo za to saznali, PLUS reprizne posete mestima koja su nas nekad fascinirala.
Jedno od mesta na zemlji od kojih najočiglednije kod sebe primetiš i registruješ duhovni rast koji ti se dešava od samog tvog boravka tamo.
Sirmium, rimski carevi na tlu Srbije, Vatikan kao vaš neprijatelj... da ne verujem da ste trajno i nepovratno oštećeni, poslao bih vas kod lekara da vam to pogleda....
pre 5 godina
Ниједан прави Србин тамо био није!
(Прави Србин, 12. jun 2021 15:15)
Još jedan kvalitet Rima!
pre 5 godina
@Nikola S Na tvoju žalost istorija kaže Sirmium je bio imperijalni grad Rim-
skog carsva,zato što su u njemu bile elitne Rimske legije.Spisak Rimskih ca-
reva imaš na internetu pa "proširi vidike".Nije se taj Rim ogrešio samo na Srbe.
Pročitaj kako su zbog straha i sujete pobili sve civile Kartagine.Mnogi imperi-
jalni gradovi imaju i svoju tamnu stranu(Berlin,London,Pariz,...) ali poluobra-
zovani ,koji nose "ružičaste naočare" to ne vide.
pre 5 godina
Ovaj grad je kao prestonica Sotone na zemlji.Jer sta je uslo u pravljenje Rima nego ljudska beda krv i stradanje.Oni su dolazili i na Balkan i nase normalne poljoprivredne ljude koji su ziveli od zemlje i u skladu sa prirodom hiljadama godina bez nekih ratova i klanja uvukli u ovaj nakaradni sistem koji i danas vazi.Oni ne prave svoje nego kradu i otimaju i ubijaju za tudje ne rade NISTA osim ratovanja.Ukinuli su ropstvo zato sto je bilo jeftinije imati kmetove pa su ukinuli feudalizam zato sto je jeftinije bilo imati radnike bez icega a onda su i rad i plate pretvorili u dugove i duznicko ropstvo i evo nas danas 2000 godina kasnije grcamo u dugovima i upropascujemo prirodna bogatstva zarad para.Da li je lep arhitektonski bogat grad vredan prljavih reka punih fekalija i ulica punih prosjaka zonglera i prostitutki i narko dilera.Da li je to civilizacija ili decivilizacija.Svi sad emuliraju taj sistem Amerika Engleska Nemacka Kina Rusija.Rim je zavestanje zla...
pre 5 godina
Ako smo Srbi mi u Rimu nemamo šta videti. Latini su naši večni neprijatelji.
Tamo je papa, tamo je i Vatikan, oni nas ne zanimaju.
(Biljana, 12. jun 2021 13:50)
Takvo razmisljanje nas je i dovelo dovde gde smo sada. Kada je neko samo na osnovu cinjenice da neko pripada drugoj verskoj zajednici u okviru iste vere spreman da kaze da ga bezmalo 3.000 godina kulture, tradicije i istorije ne zanimaju, to je onda ozbiljan licni problem osobe koja na taj nacin razmislja. Rim nije Vatikan, niti Rimokatolicka crkva ima monopol nad ovim gradom (vec dugo vremena), vec je jedna od najlepsih i najstarijih prestonica naseg dela sveta, ona koja je i nama dala toliko tekovina covecanstva.
pre 5 godina
Vidi Rim i umri.
pre 5 godina
NIkola S
Uvek treba paziti na ćasovima istorije civilizacija.
pre 5 godina
U dijelovima srednje i u južnoj Italiji još od starih vremena, pa i dan danas prostitutke zovu vučicama. Stoga postoji vjerovanje da Romula i Rema na obali Tibera nije našla i odhranila vučica već jedna prostitutka.
pre 5 godina
srboljub, 12. jun 2021 14:20)
Večiti zato što je neprekidno glavni grad, sada već duže od 2000 godina...
pre 5 godina
Samo cu reci POZDRAV IZ SUNCANE PLAZE SPANIJE, KUPAMO SE I PIJEMO MOJITO, INDIJANCIIIIIIII HAHAHAHAHAHHA
pre 5 godina
Vidim da ima i "zatucanih Srbendi" ali i bezličnih globalista ...
Kako god svi živite trenutak o Rimu u duhu jednog narativa kojim nas bombarduju još od šizme ...
Ima i starijih i večnijih i lepših ... jedino što nisu u Italiji ... nemaju, paste, vino i pice, i manje su loše uticali na svetsku istoriju i kulturu
pre 5 godina
Za mene najlepsi grad i uvek cu mu se vracati!
pre 5 godina
Kad si u Rimu, budi Rimljanin!
pre 5 godina
Vratim se posle 5 dana Rima i mnogo muzeja u Nemačku. Sutra na poslu idem hodnikom, zeleni paneli, kolege, brdo cveća, stolovi itd. Džaba. Osećaj kao u dilkari sa belim zidovima. Prazno. Rupa. Nema ničega posle Rima.
pre 5 godina
uvek mu se rado vracam :)
pre 5 godina
Meni se opet ide u Rim. Nisam bio, ali i juče mi se išlo!
pre 5 godina
Novac uložen u obilazak Italije je dobro potrošen novac. Nisam bio u Rimu ali svakako namjeravam, Pariz, Rim, Istanbul, London i Jeruzalem su gradovi sa najviše povijesti i građevinama koje zna cijeli svijet.
pre 5 godina
Jeste lep, nema sta!
pre 5 godina
Tutte le strade portano a Roma.
pre 5 godina
Možda ja nikada nisam bio u Rimu, ali bih bar voleo da nekad odem tamo!
pre 5 godina
Neverovatna kombinacija istorije, lepe klime, kulturnog nasledja, gastronomije i zivahnosti grada i raznolikog stanovnistva - toliko da mu se oproste svi logisticki organizacioni propusti. Takodje predgradja imaju prelepe parkove i prostore, rusevine hiljadu godina stare, stil zivota... nekako sve to hrani dusu. Rim je dokaz da je lepa nesavrsenost sasvim dovoljna za ispunjen zivot.
pre 5 godina
@biljana @pravi srbine
rim je centar hriscanstva, deo svetaca koje slavite kao slavu tamo pocivaju, da pocnemo od svetog petra. srbi imaju debele razloge da ga posecuju. ali stavimo to na stranu ovakvi komentari su jezivi, ograniceni
pre 5 godina
Meni se opet ide u Rim. Nisam bio, ali i juče mi se išlo!
(čoveče ne ljuti se, 12. jun 2021 21:57)
Hahahaha, bravo... Oplakah:)
P.S. Ako ikada uzmogneš, poseti ga, nestvarno je:)
pre 5 godina
Prelep grad, ustvari prelepa zemlja, svaki grad koji sam obišla je divan.
pre 5 godina
Mar.., nakon Lakraša...
pre 5 godina
Dodao bih samo jedan mali detalj koji je mene impresionirao, sve je manje-više lakim špacirungom dostupno.
Definitivno grad broj 1 u svetu.
34 Komentari
Sortiraj po: