moze i bez bazena
pre 5 godina
Bazen nigde na svetu nije obavezan za 4*, a ima hotela i sa 5* koji nemaju bazen. Proverite.
Sreda, 31.03.2021.
11:00
IMAGE SOURCE
pre 5 godina
Bazen nigde na svetu nije obavezan za 4*, a ima hotela i sa 5* koji nemaju bazen. Proverite.
pre 5 godina
@podrigivač Jesi li ti bio u Turskoj ikada? Bio sam i poslom i na letovanju, hoteli su prilično ujednačeni ako imaju isti broj zvezdica. Tri zvezdice su u principu bezveze, sa četiri su dobri. Pet zvezdica su bolji ali formalno to znači da ima zatvoreni bazen - prilično beskorisno ako ideš na letovanje. Imam izuzetno dobra iskustva sa turskim hotelima. Jednom od 10 puta mi se desilo da naletim na bi hotel sa lošom hranom. Svi hoteli su kod njih privatni.
pre 5 godina
Kategorizacija je nacionalno pitanje, i nikako nisu iste 4* u Italiji ili u Srbiji. Iz mog iskustva, mnogo je bolje u Srbiji.
pre 5 godina
Svaki hotel sa 4* mora da ima parking i bazen. Bukvalno svaki.
pre 5 godina
Zvezdice ne gledam. Recenzije korisnika na TripAdvisor, Expedia, Priceline čitam, ali i tu ima svega i svačega. Problem su lažne pozitivne recenzije za koje se hotelijeri na razne načine dovijaju da bi privukli goste. Tako da je i to nekad pogodak, nekad promašaj. Najmanje neprijatnih iznenadjenja je kod odsedanja u hotelima iz poznatih lanaca.
pre 5 godina
U Italiji i Francuskoj zvezde ne znače apsolutno ništa.
U UAE, Indonezij, Tajlandu zvezdice su uglavnom realne.
Problem je što turisti traže "novo, neotpakovano" a sistem zvezda no ne uzima u obzir pri klasifikaciji.
pre 5 godina
A ništa u vezi bazena, spa, teretane??
(Zoka Koka, 3. april 2021 11:00) # Link komentara
To su propustili, iako i ja kao laik znam da ne mogu 4* da se dobiju ni da je ne znam lakav luksuz, ako nema bazena.
pre 5 godina
Samo poznati internacionalni lanci, ne mora 5 zvezdica, ali tako tačno znate šta dobijate, sobe su iste u svakom hotelu na svakom kontinentu, čak i kreveti i jastuci, nema neizvesnosti, idete na sigurno. Najgori su privatni "hoteli" tipa kao što su većinom u "bratskoj" Grčkoj ili još bratskijoj turskoj, šupe najobičnije smrdljive. IHG, Accor ili Wyndham grupa i nema greške nikakve.
pre 5 godina
Ако идем на одмор, пре резервације прочитам коментаре гостију, обавезно. Све на шта се жале је углавном тачно. Осим ако немате буџет за делукс хотеле са 5+ звездица, онда знате шта да очекујете
pre 5 godina
ne. ja mislim da treba verovati mesečini???
pre 5 godina
Bitno je sa kim si hotelskoj sobi, a ne dal ima kakva je.
pre 5 godina
Razlicite zemlje, razliciti standardi. Hotel sa 3 zvezdice u Nemackoj kao hotel sa 5 zvezdice u Francuskoj. Svi znamo kakvi su zatvori u Norveskoj a kakvi su u Grckoj. Trebalo bi da postoji medjunarodni standard u kategorizaciji.
pre 5 godina
Ne.
pre 5 godina
Ne razumem sta ce mi televizor u sobi.
pre 5 godina
Iz licnog iskustva, ne.
pre 5 godina
bez provere na holidaycheck ne rezervisemo smestaje. jos nikada se nismo razocarali. uz veoma realan opis redakcije i sami
gosti hotela ostavljaju svoje utiske. stranica je na nemackom i engleskom.
ko negovori engleski ili nemacki moze da se posluzi google prevodiocem.
koliko su dobri govori i to da su neki hoteli menjali ime zbog losih ocena. to redakcija napomene u opisu istog hotela sa novim nazivom kao i to da li se nesto promenilu u kvalitetu.
pre 5 godina
Samo TripAdvisor pet zvezdica za recenzije. Sve drugo ne važi.
pre 5 godina
A ništa u vezi bazena, spa, teretane??
pre 5 godina
hotela zvezdica ne zna im se broj,
ja udjem u apartman,
oni kazu da je moj.
pre 5 godina
ponekad ne, uglavnom da, ali najbolje je gledajte ocene na booking ili google
pre 5 godina
Звездице су претежно локална категоризација и варирају од земље до земље. Било би лепо (али се неће остварити) да постоји јединствена светска категоризација. А што се тиче избора собе - зависи и од потребе. Када не планираш да проводиш време у соби и 2* чине посао. Мени су главни критеријуми чистоћа, удобност и добар доручак.
pre 5 godina
zavisi kome sta treba
i na koliko mu treba
ako si u tranzitu tu gde si treba ti samo nocenje dovoljan je hotel od dve zvezde
prespavas i najedes se za doručak
ako ostajes duze barem 3*
pre 5 godina
Prvo ići na proverene sajtove gde nekakve prevare bivaju trenutno uklonjene... Što bi rušilo renome sajta za bukiranje.
Na tim praktično proverenim sajtovima, postoje recenzije gostiju, koje su najbolji reper u odabiru smeštaja... Nemoguće je godinama držati lažni utisak gostiju.
Filter cene, filter onoga što izričito tražimo, udaljenost od određenog mesta, fotografije tog smeštaja sa terasom, pogledom kroz prozor, kupatilo, spavaća soba, dnevna, sa ili bez čajne kihinjice...
Nepogrešivo nalazim skoro duplo više komfora od onoga što platim. Da mi je reper samo hotel određene kategorije, sa brojem zvezdica, tu stvari ispadnu totalno suprotno, dobijao duplo manje od onoga što sam platio, kao što sam plaćao...
Tako da je razlika u ova dva principa cene i usluge 4:1. Za iste novce.
pre 5 godina
Razlicite zemlje, razliciti standardi. Hotel sa 3 zvezdice u Nemackoj kao hotel sa 5 zvezdice u Francuskoj. Svi znamo kakvi su zatvori u Norveskoj a kakvi su u Grckoj. Trebalo bi da postoji medjunarodni standard u kategorizaciji.
pre 5 godina
Звездице су претежно локална категоризација и варирају од земље до земље. Било би лепо (али се неће остварити) да постоји јединствена светска категоризација. А што се тиче избора собе - зависи и од потребе. Када не планираш да проводиш време у соби и 2* чине посао. Мени су главни критеријуми чистоћа, удобност и добар доручак.
pre 5 godina
zavisi kome sta treba
i na koliko mu treba
ako si u tranzitu tu gde si treba ti samo nocenje dovoljan je hotel od dve zvezde
prespavas i najedes se za doručak
ako ostajes duze barem 3*
pre 5 godina
bez provere na holidaycheck ne rezervisemo smestaje. jos nikada se nismo razocarali. uz veoma realan opis redakcije i sami
gosti hotela ostavljaju svoje utiske. stranica je na nemackom i engleskom.
ko negovori engleski ili nemacki moze da se posluzi google prevodiocem.
koliko su dobri govori i to da su neki hoteli menjali ime zbog losih ocena. to redakcija napomene u opisu istog hotela sa novim nazivom kao i to da li se nesto promenilu u kvalitetu.
pre 5 godina
A ništa u vezi bazena, spa, teretane??
pre 5 godina
ponekad ne, uglavnom da, ali najbolje je gledajte ocene na booking ili google
pre 5 godina
Samo TripAdvisor pet zvezdica za recenzije. Sve drugo ne važi.
pre 5 godina
hotela zvezdica ne zna im se broj,
ja udjem u apartman,
oni kazu da je moj.
pre 5 godina
Iz licnog iskustva, ne.
pre 5 godina
Ne razumem sta ce mi televizor u sobi.
pre 5 godina
Zvezdice ne gledam. Recenzije korisnika na TripAdvisor, Expedia, Priceline čitam, ali i tu ima svega i svačega. Problem su lažne pozitivne recenzije za koje se hotelijeri na razne načine dovijaju da bi privukli goste. Tako da je i to nekad pogodak, nekad promašaj. Najmanje neprijatnih iznenadjenja je kod odsedanja u hotelima iz poznatih lanaca.
pre 5 godina
Ако идем на одмор, пре резервације прочитам коментаре гостију, обавезно. Све на шта се жале је углавном тачно. Осим ако немате буџет за делукс хотеле са 5+ звездица, онда знате шта да очекујете
pre 5 godina
Samo poznati internacionalni lanci, ne mora 5 zvezdica, ali tako tačno znate šta dobijate, sobe su iste u svakom hotelu na svakom kontinentu, čak i kreveti i jastuci, nema neizvesnosti, idete na sigurno. Najgori su privatni "hoteli" tipa kao što su većinom u "bratskoj" Grčkoj ili još bratskijoj turskoj, šupe najobičnije smrdljive. IHG, Accor ili Wyndham grupa i nema greške nikakve.
pre 5 godina
U Italiji i Francuskoj zvezde ne znače apsolutno ništa.
U UAE, Indonezij, Tajlandu zvezdice su uglavnom realne.
Problem je što turisti traže "novo, neotpakovano" a sistem zvezda no ne uzima u obzir pri klasifikaciji.
pre 5 godina
A ništa u vezi bazena, spa, teretane??
(Zoka Koka, 3. april 2021 11:00) # Link komentara
To su propustili, iako i ja kao laik znam da ne mogu 4* da se dobiju ni da je ne znam lakav luksuz, ako nema bazena.
pre 5 godina
Bitno je sa kim si hotelskoj sobi, a ne dal ima kakva je.
pre 5 godina
ne. ja mislim da treba verovati mesečini???
pre 5 godina
Ne.
pre 5 godina
Svaki hotel sa 4* mora da ima parking i bazen. Bukvalno svaki.
pre 5 godina
Prvo ići na proverene sajtove gde nekakve prevare bivaju trenutno uklonjene... Što bi rušilo renome sajta za bukiranje.
Na tim praktično proverenim sajtovima, postoje recenzije gostiju, koje su najbolji reper u odabiru smeštaja... Nemoguće je godinama držati lažni utisak gostiju.
Filter cene, filter onoga što izričito tražimo, udaljenost od određenog mesta, fotografije tog smeštaja sa terasom, pogledom kroz prozor, kupatilo, spavaća soba, dnevna, sa ili bez čajne kihinjice...
Nepogrešivo nalazim skoro duplo više komfora od onoga što platim. Da mi je reper samo hotel određene kategorije, sa brojem zvezdica, tu stvari ispadnu totalno suprotno, dobijao duplo manje od onoga što sam platio, kao što sam plaćao...
Tako da je razlika u ova dva principa cene i usluge 4:1. Za iste novce.
pre 5 godina
Kategorizacija je nacionalno pitanje, i nikako nisu iste 4* u Italiji ili u Srbiji. Iz mog iskustva, mnogo je bolje u Srbiji.
pre 5 godina
@podrigivač Jesi li ti bio u Turskoj ikada? Bio sam i poslom i na letovanju, hoteli su prilično ujednačeni ako imaju isti broj zvezdica. Tri zvezdice su u principu bezveze, sa četiri su dobri. Pet zvezdica su bolji ali formalno to znači da ima zatvoreni bazen - prilično beskorisno ako ideš na letovanje. Imam izuzetno dobra iskustva sa turskim hotelima. Jednom od 10 puta mi se desilo da naletim na bi hotel sa lošom hranom. Svi hoteli su kod njih privatni.
pre 5 godina
Bazen nigde na svetu nije obavezan za 4*, a ima hotela i sa 5* koji nemaju bazen. Proverite.
pre 5 godina
Ne razumem sta ce mi televizor u sobi.
pre 5 godina
A ništa u vezi bazena, spa, teretane??
pre 5 godina
zavisi kome sta treba
i na koliko mu treba
ako si u tranzitu tu gde si treba ti samo nocenje dovoljan je hotel od dve zvezde
prespavas i najedes se za doručak
ako ostajes duze barem 3*
pre 5 godina
Звездице су претежно локална категоризација и варирају од земље до земље. Било би лепо (али се неће остварити) да постоји јединствена светска категоризација. А што се тиче избора собе - зависи и од потребе. Када не планираш да проводиш време у соби и 2* чине посао. Мени су главни критеријуми чистоћа, удобност и добар доручак.
pre 5 godina
Iz licnog iskustva, ne.
pre 5 godina
hotela zvezdica ne zna im se broj,
ja udjem u apartman,
oni kazu da je moj.
pre 5 godina
ponekad ne, uglavnom da, ali najbolje je gledajte ocene na booking ili google
pre 5 godina
Razlicite zemlje, razliciti standardi. Hotel sa 3 zvezdice u Nemackoj kao hotel sa 5 zvezdice u Francuskoj. Svi znamo kakvi su zatvori u Norveskoj a kakvi su u Grckoj. Trebalo bi da postoji medjunarodni standard u kategorizaciji.
pre 5 godina
bez provere na holidaycheck ne rezervisemo smestaje. jos nikada se nismo razocarali. uz veoma realan opis redakcije i sami
gosti hotela ostavljaju svoje utiske. stranica je na nemackom i engleskom.
ko negovori engleski ili nemacki moze da se posluzi google prevodiocem.
koliko su dobri govori i to da su neki hoteli menjali ime zbog losih ocena. to redakcija napomene u opisu istog hotela sa novim nazivom kao i to da li se nesto promenilu u kvalitetu.
pre 5 godina
Samo TripAdvisor pet zvezdica za recenzije. Sve drugo ne važi.
pre 5 godina
A ništa u vezi bazena, spa, teretane??
(Zoka Koka, 3. april 2021 11:00) # Link komentara
To su propustili, iako i ja kao laik znam da ne mogu 4* da se dobiju ni da je ne znam lakav luksuz, ako nema bazena.
pre 5 godina
Bitno je sa kim si hotelskoj sobi, a ne dal ima kakva je.
pre 5 godina
Ако идем на одмор, пре резервације прочитам коментаре гостију, обавезно. Све на шта се жале је углавном тачно. Осим ако немате буџет за делукс хотеле са 5+ звездица, онда знате шта да очекујете
pre 5 godina
Svaki hotel sa 4* mora da ima parking i bazen. Bukvalno svaki.
pre 5 godina
Kategorizacija je nacionalno pitanje, i nikako nisu iste 4* u Italiji ili u Srbiji. Iz mog iskustva, mnogo je bolje u Srbiji.
pre 5 godina
Prvo ići na proverene sajtove gde nekakve prevare bivaju trenutno uklonjene... Što bi rušilo renome sajta za bukiranje.
Na tim praktično proverenim sajtovima, postoje recenzije gostiju, koje su najbolji reper u odabiru smeštaja... Nemoguće je godinama držati lažni utisak gostiju.
Filter cene, filter onoga što izričito tražimo, udaljenost od određenog mesta, fotografije tog smeštaja sa terasom, pogledom kroz prozor, kupatilo, spavaća soba, dnevna, sa ili bez čajne kihinjice...
Nepogrešivo nalazim skoro duplo više komfora od onoga što platim. Da mi je reper samo hotel određene kategorije, sa brojem zvezdica, tu stvari ispadnu totalno suprotno, dobijao duplo manje od onoga što sam platio, kao što sam plaćao...
Tako da je razlika u ova dva principa cene i usluge 4:1. Za iste novce.
pre 5 godina
Ne.
pre 5 godina
Samo poznati internacionalni lanci, ne mora 5 zvezdica, ali tako tačno znate šta dobijate, sobe su iste u svakom hotelu na svakom kontinentu, čak i kreveti i jastuci, nema neizvesnosti, idete na sigurno. Najgori su privatni "hoteli" tipa kao što su većinom u "bratskoj" Grčkoj ili još bratskijoj turskoj, šupe najobičnije smrdljive. IHG, Accor ili Wyndham grupa i nema greške nikakve.
pre 5 godina
ne. ja mislim da treba verovati mesečini???
pre 5 godina
U Italiji i Francuskoj zvezde ne znače apsolutno ništa.
U UAE, Indonezij, Tajlandu zvezdice su uglavnom realne.
Problem je što turisti traže "novo, neotpakovano" a sistem zvezda no ne uzima u obzir pri klasifikaciji.
pre 5 godina
Zvezdice ne gledam. Recenzije korisnika na TripAdvisor, Expedia, Priceline čitam, ali i tu ima svega i svačega. Problem su lažne pozitivne recenzije za koje se hotelijeri na razne načine dovijaju da bi privukli goste. Tako da je i to nekad pogodak, nekad promašaj. Najmanje neprijatnih iznenadjenja je kod odsedanja u hotelima iz poznatih lanaca.
pre 5 godina
@podrigivač Jesi li ti bio u Turskoj ikada? Bio sam i poslom i na letovanju, hoteli su prilično ujednačeni ako imaju isti broj zvezdica. Tri zvezdice su u principu bezveze, sa četiri su dobri. Pet zvezdica su bolji ali formalno to znači da ima zatvoreni bazen - prilično beskorisno ako ideš na letovanje. Imam izuzetno dobra iskustva sa turskim hotelima. Jednom od 10 puta mi se desilo da naletim na bi hotel sa lošom hranom. Svi hoteli su kod njih privatni.
pre 5 godina
Bazen nigde na svetu nije obavezan za 4*, a ima hotela i sa 5* koji nemaju bazen. Proverite.
23 Komentari
Sortiraj po: