07.11.2025.
8:49
Počelo useljavanje u studentske domove u Novom Sadu
Useljavanje studenata prve godine u studentske domove u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu je u toku i trajaće do 14. novembra, saopšteno je iz Studentskog centra Novi Sad.
U Novom Sadu je primljeno 324, u Zrenjaninu 49 i u Somboru 35 studenata prve godine a smeštaj u domu dobilo je i 56 studenata prve godine iz osetljivih društvenih grupa.
Konkurs za smeštaj studenata starijih godina traje do 5. decembra a pravo na smeštaj u domovima imaju studenti sa državljanstvom Republike Srbije, čije prebivalište nije u sedištu visokoškolske ustanove na kojoj studiraju, a čije se školovanje finansira iz budžeta Srbije, kao i studenti koji imaju državljanstvo države u regionu, koji ispunjavaju uslove konkursa.
Uz prijavu treba dostaviti uverenje o prihodima, potvrdu o upisu naredne godine studija sa ostvarenim brojem bodova. Nakon objavljivanje konačne liste, biće raspisan poseban konkurs za studente iz društveno osetljivih grupa, koji nisu dobili smeštaj u prvoj raspodeli.
Studentski centar Novi Sad obezbeđuje smeštaj za 3.064 studenata u studentskim domovima.
U osam domova u Novom Sadu kapacitet je 2.713 mesta, a 208 mesta u studentskom domu u Zrenjaninu i 143 mesta u studentskom domu u Somboru.
U saopštenju se dodaje da Studenska menza radi punim kapacitetom. Radnim danom doručak se služi od sedam do devet, ručak od 11 do 15, a večera od 17 do 20 sati. Vikendom se doručak služi takođe od sedam do devet, ručak od 11 do 14.30, a za večeru se deli suvi obrok u vreme ručka.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar