27.08.2025.
16:29
Japan stiže u Kragujevac
Dani Japana biće održani u petak i subotu, 29. i 30. avgusta, u Kragujevcu. Manifestacija će biti otvorena u petak od 17 časova u Velikom parku uz bogat program, a u subotu će biti oržana u kući Đure Jakšića.
Dani Japana u Kragujevcu svećano će biti otvoreni u petak, 29. avgusta, od 17 časova u Velikom parku.
Posetioce očekuje bogat program u okviru kog će nastupiti Dečji hor Mali Liceum, Tijana Pavićević i Elizabeta Stevović (haiku poezija), Dušan Vučković i Jelena Branković (muzički nastup) i Sandra Luković (plesna tačka).
Potom će biti organizovana Čajna ceremonija, koju će voditi Milijana Bujaklija. Budo demonstracija – džudo i kendo, šatoro kogava i tošinari mijoši zakazana je od 18:30 časova.
Program će pratiti i promotivni štandovi (turizam, sport, gastronomija, bonsai, origami, japansko pismo) i radionice u dečjem kutku.
U okviru Dana Japana u Kragujevcu, u Galeriji “Đura Jakići” u subotu, 30. avgusta, u 14:30 časova biće održana izložba “Kincugu – novi početak” Tatjane Božinović. Potom će prof. dr Divna Tričković od 15 časova održati predavanje o japanskom jeziku. Od 16 časova nastupiće na harmonici Fumiko Takešita. Predavanje “Motiv vode u japanskoj i staroslovenskoj mitologiji održaće od 17 časova Tijana Pavićević.
Manifestacija će biti završena predavanjem “Zen – dalekoistočna filozofija spoznaje” Nenada Karamijalkovića , koje počinje u 18 časova.
Prve Dane Japana u Kragujevcu organizuje novoosnovano Udruženje srpsko-japanskog prijateljstva "Kincugi".
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar