Društvo 0

18.02.2025.

16:28

Veliki dan za Lučane: Ekološkoj bombi došao kraj FOTO

Nakon što je deset meseci otpad privremeno odlagan na zatvorenoj deponiji Kamenac, opština Lučani odlučila je da je potpuno zatvori do 20. marta.

Izvor: RINA

Veliki dan za Lučane: Ekološkoj bombi došao kraj FOTO
RINA

Podeli:

Meštani okolnih sela izrazili su zabrinutost zbog ekoloških posledica, nakon čega je postignut dogovor o zatvaranju i rekultivaciji deponije, uz postavljanje video nadzora.

"Uspeli smo da postignemo dogovor sa meštanima i pronađemo rešenje za problem otpada. Sada smo u postupku potpisivanja ugovora sa deponijom u Lapovu i nabavke kamiona za transport. Takođe, radićemo na rekultivaciji deponije Kamenac i postaviti video nadzor kako bismo sprečili dalje odlaganje smeća",  rekao je Dolović za agenciju RINA.

Veliki dan za Lučane: Ekološkoj bombi došao kraj FOTO
RINA

Od 20. marta otpad će se odvoziti u regionalnu deponiju u Lapovu, a građani će plaćati taksu za odnošenje smeća – u gradskim sredinama prema kvadraturi stambenog prostora, dok će u selima iznositi 600 dinara mesečno.

Paralelno, ulažu se napori u rešavanje problema regionalne deponije Duboko, ali je potrebno vreme da se ispune sve procedure i dobiju nove dozvole.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Društvo

Evo ko nastupa za doček u Beogradu na vodi

Beograđani i gosti prestonice koji će novu 2026. godinu dočekati u Beogradu na vodi moći će da uživaju u koncertima popularnih izvođača poput Senide, Aleksandre Radović, Goce Tržan i trubačkog orkestra Bobana i Marka Markovića.

10:03

28.12.2025.

14 h

Podeli: