Servisne informacije 4

31.07.2025.

10:27

Nalet vojne avijacije iznad centra Beograda

Vazduhoplovi Vojske Srbije počeli su danas, nešto posle 10 časova, da nadleću područje Beograda u okviru priprema za svečanost promocije najmlađe klase novih oficira, koja će biti održana u subotu, 2. avgusta.

Izvor: Beta

Nalet vojne avijacije iznad centra Beograda
EPA-EFE/VALDA KALNINA

Podeli:

Svečanost će ove godine biti održana u okviru Vojne akademije na Banjici, iako je od 2006. godine tradicionalno održavana ispred zgrade Doma Narodne skupštine, gde se i dalje nalaze šatori sa pristalicama vladajuće partije.

U prve oficirske činove Vojske Srbije biće promovisano 186 kadeta, od čega 166 kadeta Vojne akademije i 20 kadeta Medicinskog fakulteta Vojno-medicinske akademije.

Vojnu akademiju u Beogradu završiće i dva kadeta Oružanih snaga BiH i četiri kadeta Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske.

4 Komentari

Možda vas zanima

Hronika

Pao diler u Čačku: Policija pronašla kokain

Policija u Čačku, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u tom gradu, uhapsila je D. K. (31) iz Čačka, kada je pretresom stana i drugih prostorija koje on koristi pronašla kesu sa 106 grama praškaste materije za koju se sumnja da je kokain.

11:43

21.4.2026.

1 d

Podeli: