Servisne informacije 0

17.07.2025.

8:21

Počeli radovi na ojačanju dve grede na stanici "Beograd Centar" u Prokopu

U stanici "Beograd Centar" u Prokopu započeti su radovi na ojačanju peronskih greda izgrađenih 1997. godine, koje nisu bile obuhvaćene radovima na novoj staničnoj zgradi napravljenoj pre dve godine, rečeno je danas Tanjugu u Infrastrukturi železnice Srbije.

Izvor: Tanjug

Počeli radovi na ojačanju dve grede na stanici "Beograd Centar" u Prokopu
F.S./ATAImages

Podeli:

Predviđeno je da radovi traju 60 dana, a vrednost posla iznosi oko tri miliona dinara.

Iz Infrastrukture železnice Srbije poručuju da tokom izvođenja radova neće biti obustave železničkog saobraćaja u stanici u Prokopu, kao i da je bezbedna za korišćenje i odvijanje saobraćaja.

"Posle okončanog postupka javne nabavke i potpisivanja ugovora sa izvođačima, 16. jula 2025. godine u stanici Beograd Centar započeli su radovi na ojačanju peronskih greda. Planirani radovi odnose se na grede koje su izgrađene 1997. godine i nisu bile obuhvaćene radovima na novoj staničnoj zgradi izgrađenoj pre dve godine", navode iz Infrastrukture železnice Srbije.    

Ministarstvo građevina, saobraćaja i infrastrukture odobrilo je investitoru, Infrastrukturi železnice Srbije, predviđene radove na sanaciji  rešenjem od 17. aprila ove godine.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Društvo

Korak bliže rekonstrukciji garaže u centru Beograda

Beogradski Parking servis dodelio je firmama Almis company, Neo Inženjering, Andzor Engineering, Radnja Grming i Grming doo ugovor od 4.199.000 dinara za izradu tehničke dokumentacije za rekonstrukciju garaže Zeleni venac u Ulici kraljice Natalije.

15:56

16.1.2026.

1 d

Podeli: