Svet

Utorak, 08.11.2022.

13:39

Šire se? "Najmanje 12 država"

Najmanje 12 država je izrazilo interesovanje za članstvno u BRIKS-u, globalnoj asocijaciji ekonomske i političke saradnje.

Izvor: Tanjug

Šire se?
EPA-EFE/JOEDSON ALVES

To je saopštio ministar spoljnih poslova Ruske Federacije Sergej Lavrov.

Lavrov je rekao da je interesovanje za članstvo u organizaciji koju čine Brazil, Rusija, Indija, Kina i Južna Afrika prilično veliko, prenosi TASS.

"Interesovanje za ovo globalno udruženje je prilično veliko i nastavlja da raste“, rekao je Lavrov tokom sastanka sa indijskim kolegom Subrahmanjamom Džaišankarom.

Lavrov je dodao da se, između ostalih, među državama koje su izrazile želju nalaze Alžir, Argentina i Iran.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

21 Komentari

Možda vas zanima

IEA zaseda

Hitna sednica: Milioni barela nafte mogli bi na tržište

Direktor Međunarodna agencija za energiju (IEA) Fatih Birol sazvao je danas vanredni sastanak kako bi se razmotrilo da li da se na tržište puste milioni barela nafte iz hitnih rezervi zbog naglog rasta cena energije zbog rata na Bliskom istoku.

18:57

10.3.2026.

1 d

Podeli: