Svet

Nedelja, 03.07.2022.

12:00

Francuska postala najveći kupac ruskog prirodnog tečnog gasa: Šta je uzrok?

Francuska je postala najveći kupac ruskog tečnog prirodnog gasa, podaci su finskog centra za analizu "CREA".

Izvor: Capital

Francuska postala najveći kupac ruskog prirodnog tečnog gasa: Šta je uzrok?
Ilustracija: Shutterstock/Aerial-motion

Nemački magazin "Di Velt" piše da su razlog za to problemi koje Francuska ima u energetskom sektoru, prenosi Capital.

Iz tehničkih razloga rad u velikom broju nuklearnih elektrana je obustavljen što je dovelo do smanjenja u proizvodnji električne energije.

List podseća da Francuska putem gasovoda ne dobija ruski gas od sredine juna.

Francuska, za razliku od Nemačke, ima četiri terminala koji mogu odmah da primaju ruski tečni prirodni gas.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

18 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

1 d

Svet

SAD odbile: "Ne možete da kupite Lukoil"

Ministarstvo finansija Sjedinjenih Američkih Država odbilo je ponudu grupe koju predvodi američka banka Xtellus Partners za kupovinu inostrane imovine ruske naftne kompanije Lukoil, objavio je danas Rojters.

7:58

16.12.2025.

1 d

Srbija

NBS ukinula proviziju u menjačnicama

Narodna banka Srbije donela je privremenu meru kojom se ukida mogućnost naplate provizije u menjačnicama prilikom prodaje evra građanima, s ciljem zaštite interesa građana i sprečavanja neopravdanih psiholoških pritisaka na devizno tržište.

13:59

16.12.2025.

1 d

Podeli: