Svet 1

20.11.2024.

19:51

Lepe vesti: Cene padaju

Proizvođačke cene u Nemačkoj pale su u oktobru za 1,1 odsto na godišnjem nivou, objavio je u sredu savezni zavod za statistiku Destatis.

Izvor: Biznis.rs

Lepe vesti: Cene padaju
Shutterstock/Bee Bonnet

Podeli:

Godišnji pad iznosio je 1,4 odsto u septembru, podsetio je Destatis, dok su cene u proizvodnji zabeležile 16. uzastopni pad u oktobru.

U oktobru su energenti bili jeftiniji, što je i dalje bile glavni razlog za međugodišnji pad cena proizvođača, dok su više morali da plaćaju za kapitalne, potrošačke i repromaterijalne proizvode, navodi se u saopštenju.

Lepe vesti: Cene padaju
Shutterstock/simona pilolla 2

Cene energenata u oktobru su bile niže za 5,6 odsto u odnosu na isti mesec prošle godine.

U međuvremenu, proizvođačke cene su u oktobru porasle za 0,2 odsto na mesečnom nivou.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Prodaje se poznati lanac restorana

Američka kompanija Jam brends saopštila je danas da će prodati lanac restorana Pica Hat za ukupno 2,7 milijardi američkih dolara, nakon višemesečnog razmatranja budućnosti brenda koji se poslednjih godina suočava sa padom prodaje i jačanjem konkurencije.

19:27

16.6.2026.

18 h

Podeli: