Svet 0

05.11.2024.

18:12

Hugo Boss neće ispuniti ciljeve: Akcije pale

Nemačka modna kompanija Hugo Bos objavila je danas da neće ostvariti svoje finansijske ciljeve za 2025. koji predviđaju rast prihoda na pet milijardi evra i maržu operativne dobiti od najmanje 12 odsto.

Izvor: Tanjug

Hugo Boss neće ispuniti ciljeve: Akcije pale
shutterstock, Tooykrub

Podeli:

Akcije firme su nakon saopštenja pale za 5 odsto u jutarnjoj trgovini uprkos tome što je operativni profit Hugo Bosa u trećem kvartalu 2024. nešto bolji nego se očekivalo, prenosi Rojters.

Kvartalna zarada pre kamata i poreza (EBIT) smanjena je za sedam odsto u odnosu na prethodnu godinu na 95 miliona evra, ali ona je ipak nešto veća u odnosu na procene analitičara od 90 miliona evra.

Finansijski direktor kompanije Iv Miler je naveo da je potražnja za luksuznim brendom slabija, posebno u Kini, kao i da potrošači sada očekuju od modnih kompanija da nude robu sa popustima.

Hugo Bos se prema vlastitim rečima nadalje fokusira na kontrolu troškova, posebno oko nabavke, kako bi ostvario bolji rezulat u četvrtom kvartalu 2024.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Nestašica nova realnost

Aerodromi širom Evrope ostaju bez goriva

Evropski aerodromi će verovatno biti suočeni sa nestašicama avionskog goriva ako se prolaz kroz Ormuski moreuz ne otvori u naredne tri nedelje, objavio je danas "Fajnenšel tajms".

13:30

10.4.2026.

2 d

Podeli: