Svet 0

02.11.2024.

10:23

Japanci grade novi koridor

Japanski zvaničnici su potvrdili danas da je u planu izgradnja koridora za automatizovani transport tereta između Tokija i Osake koji je japanska vlada nazvala "put pokretne trake".

Izvor: Tanjug

Japanci grade novi koridor
Shutterstock/ddisq

Podeli:

Ovaj način transporta tereta bi trebalo da nadoknadi nedovoljan broj vozača kamiona, a u animaciji koju je napravila vlada prikazani su veliki kontejneri na točkovima koji se kreću koridorom sa tri trake duž auto-puta Tokio-Osaka, prenosi list Džepen Tajms.

Ova transportni sistem bi trebalo da počne sa probnim radom krajem 2027. ili početkom 2028. godine, a u planu je da u potpunosti profunkcioniše do sredine 2030-ih godina.

Utovar će biti automatizovan i obavljaće se u koordinaciji sa aerodromima, železničkim i brodskim terminalima.

"Moramo da budemo inovativni u pogledu načina na koji pristupamo transportu. Osim što će nadoknaditi manjak radne snage i potrebu da se smanji obim posla za vozače, sistem će takođe pomoći u smanjenju emisije ugljen-dioksida", rekla je Juri Endo, zvaničnica u japanskom ministarstvu za zemljište, infrastrukturu, saobraćaj i turizam.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Neočekivano: Obustavljaju isporuku

Amazon je izjavio da je odlučio da neće nastaviti sa planovima dostave robe dronovima u Italiji, rekavši da, iako je postigao dobar napredak sa regulatorima vazduhoplovstva, šira poslovna regulatorna pitanja ne podržavaju projekat.

10:08

29.12.2025.

20 h

Svet

"Od 1. januara evro postaje nacionalna valuta"

Bugarska od 1. januara zvanično uvodi evro kao nacionalnu valutu, čime će postati 21. članica evrozone, nakon što je ove godine ispunila sve formalne kriterijume, uključujući inflaciju, budžetski deficit, dugoročne kamatne stope i stabilnost deviznog kursa.

11:33

29.12.2025.

19 h

Svet

Gradi se najveći ratni brod u Evropi

Francuska je zvanično pokrenula jedan od najvećih vojno-industrijskih projekata u svojoj istoriji – izgradnju novog nuklearnog nosača aviona, koji će biti najveći ratni brod ikada izgrađen u Evropi.

8:16

28.12.2025.

1 d

Podeli: