Svet 0

13.08.2024.

18:01

Evro na maksimumu u odnosu na dolar

Evropska valuta se danas nalazi na sedmomesečnom maksimumu u odnosu na dolar, pokazuju podaci sa berzi.

Izvor: Tanjug

Evro na maksimumu u odnosu na dolar
Shutterstock/rafastockbr

Podeli:

Evro se danas u 16.40 časova na međunarodnoj berzi valuta Foreks (Forex) prodavao za 1,095 dolara, što je za 0,14 odsto više u odnosu na juče i najviše od januara ove godine.

Aktuelni podaci o proizvođačkoj inflaciji u SAD su ojačali veru investitora da bi američka centralna banka FED uskoro mogla da počene sa smanjenjem kamatnih stopa, prenosi portal Trejding ekonomiks.

Signali povodom razvoja evropske privrede su ipak i dalje neujednačeni pošto su danas objavljeni rezultati ankete Lajbnicovog centra za evropska ekonomska istraživanja (ZEW) iz Manhajma pokazali da je pesimizam ekonomskih stručnjaka povodom situacije u Nemačkoj znatno porastao.

Indeks ZEW za avgust je pao sa julskih 41,8 poena na 19,2 poena i njegova vrednost je sada najniža za poslednjih sedam meseci, navodi ta organizacija.

Kako se navodi, indeks kojim se meri raspoloženje analitičara povodom buduće ekonomske situacije u evrozoni je u odnosu na jul pao za čak 25,8 poena na 17,9 poena.

Podindeks kojim se ocenjuje sadašnja ekonomska situacija u evrozoni je neznatno porastao, za 3,7 poena na minus 32,4 poena.

Podeli:

Tagovi

0 Komentari

Možda vas zanima

Promena plana

Zemlja BRIKS-a odustaje od ruskih Su-57

Indija u skorije vreme neće kupovati nove ruske borbene avione iz porodice Suhoj, uključujući Su-57, izjavio je sekretar Ministarstva odbrane Radžesh Kumar Singh.

15:12

5.8.2026.

22 h

Ponuda koja se ne odbija

Pristali da drastično smanje uvoz ruske nafte

Sirija se saglasila da drastično smanji uvoz ruske nafte, kao deo razgovora sa SAD o ukidanju poslednjih velikih sankcija Damasku, preneo je danas Rojters pozivajući se na neimenovane izvore.

18:11

4.8.2026.

1 d

Aktuelno

Ovde ni sa 400.000 evra ne možete da kupite stan

Kupovina stana u Portugalu za manje od 400.000 evra postaje sve teža, a u mnogim slučajevima i nemoguća. Prosečna tražena cena nekretnine u toj zemlji sada iznosi 430.500 evra, pokazuju podaci portala za nekretnine Imovirtual.

14:40

4.8.2026.

1 d

Podeli: