Svet 0

20.05.2024.

11:16

Kina zadržala kamatnu stopu

Narodna banka Kine (PBoC) saopštila je danas da je odlučila da zadrži kamatnu stopu na petogodišnje zajmove, koja je povezana sa većinom hipoteka, na 3,95 odsto.

Izvor: Tanjug

Kina zadržala kamatnu stopu
Shutterstock/PopTika

Podeli:

PBoC je istovremeno, deveti put zaredom, zadržala kamatnu stopu na jednogodišnje zajmove na 3,45 odsto, prenosi agencija Sinhua (Xinhua).

Ova kamatna stopa je povezana sa većinom kredita za stanovništvo i kompanije, prenosi Si-En-Bi-Si (CNBC). Obe kamatne stope su i dalje na istorijskom minimumu.

Kineska privreda je u prvom kvartalu 2024. porasla za 5,3 odsto međugodišnje, iznad očekivanja tržišta, a zvanični cilj Pekinga je da kineski BDP na kraju 2024. poraste za oko pet odsto međugodišnje, preneli su mediji.

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Azijski džin se okreće ruskom gasu

Južnokorejska vlada razgovara s kompanijama o mogućnosti uvoza ruske nafte, saopštilo je ministarstvo industrije u Seulu, dok nastoje da obezbede snabdevanje energijom usred eskalacije sukoba na Bliskom istoku.

19:04

20.3.2026.

1 d

tankeri već na putu ka Havani

Vašington zabranio: Kuba ne sme da primi rusko gorivo

Ministarstvo finansija SAD saopštilo je da Kubi neće biti dozvoljeno da preuzme rusku sirovu naftu, iako se čini da ostrvo pogođeno nestašicom goriva očekuje dolazak dva tankera sa naftom i gasom.

16:01

20.3.2026.

1 d

Podeli: