Svet 0

29.04.2026.

21:04

Dok SAD stežu obruč, Iran diže cene: Nafta ide i po duploj tarifi

Portparol iranskog parlamentarnog Odbora za planiranje i budžet Abas Godrati izjavio je danas da Iran prodaje svoju naftu po cenama koje su čak dvostruko više od ugovorenih, uprkos međunarodnim sankcijama, posebno onima koje su uvele SAD.

Izvor: Tanjug

Dok SAD stežu obruč, Iran diže cene: Nafta ide i po duploj tarifi
Shutterstock/Pla2na

Podeli:

Godrati je naveo da izvoz nafte nije zaustavljen i da su sankcije, kako tvrdi, dovele do većih ekonomskih gubitaka za SAD nego za iranski budžet, preneo je iranski Press TV. 

On je ocenio da SAD pokušavaju da uvedu sankcije na digitalne valute kako bi poremetile trgovinske razmene. 

Dodao je da vojni kapaciteti Irana, uključujući sposobnost suprotstavljanja američkim avionima poput F-35 i F-18, ukazuju na smanjenu efikasnost američke politike pritiska. 

Komentari su usledili u trenutku pojačanih tenzija zbog američke pomorske blokade iranskih luka i brodova, koju Teheran smatra nezakonitom i kršenjem primirja koje je, prema navodima iranskih vlasti, stupilo na snagu 8. aprila, a koje je predsednik Donald Tramp kasnije jednostrano produžio. 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Region

Kakao "pokosio" Kraš

Hrvatski proizvođač slatkiša Kraš objavio je da je u 2025. zabeležio pad profitabilnosti za oko 20 odsto, pošto je rekordno skup kakao opteretio poslovanje.

14:00

27.4.2026.

2 d

Podeli: