Svet 13

24.07.2025.

10:02

Zatvara se poznata pivara

Pivarski posao u Nemačkoj već dugo se bori s problemima. Potrošnja stagnira, a proizvodnja u fabrikama opada. Sada čak i tradicionalna pivara, Etinger, planira da zatvori svoj pogon u Braunšvajgu (Donja Saksonija).

Izvor: Fenix magazin

Zatvara se poznata pivara
Shutterstock/momente

Podeli:

Kompanija planira da preseli proizvodnju na lokacije u Etingenu i Menhengladbahu u proleće 2026. godine.

Pivara u Braunšvajgu osnovana je 1871. Etinger je 2009. preuzeo bivšu proizvodnju Feldšlosena od Karlsberga.

Stečajem je pogođeno je 150 radnih mesta na proizvodnji i punjenju na toj lokaciji.

Radnici će biti prebačeni u kompaniju za transfer i tako će nastaviti da budu zaposleni privremeno. U Braunšvajgu će ostati samo delovi odeljenja za logistiku i upravljanje materijalima.

Prodaja piva usporava

Kompanija je odluku opravdala smanjenjem iskorišćenosti pogona.

"Proizvodnja piva u Nemačkoj opada već decenijama", rekao je šef pivare.

U Etingeru je prodaja sada pala na nivo od pre više od 20 godina.

"Smanjenje naših internih viška kapaciteta je neizbežno", kažu iz pivare.

Podeli:

13 Komentari

Možda vas zanima

Skupo, ali brzo

Džinovski Antonov An-124 stiže u pomoć

Avio-kompanije Erbas i Boing angažovale su transportni avion Antonov An-124, jedan od najvećih teretnih aviona na svetu, kako bi ubrzale isporuku ključnih delova za proizvodnju letelica i ublažile probleme u lancima snabdevanja.

10:36

20.7.2026.

2 d

Inostranstvo jeftinije

Automobilski gigant se oprašta od Nemačke?

Član upravnog odbora i direktor proizvodnje “Mercedes-Benca” Mihael Šibe izjavio je da je moguće zatvaranje fabrika ovog proizvođača automobila u Nemačkoj i preseljenje proizvodnih pogona u inostranstvo zbog visokih troškova rada.

9:41

21.7.2026.

1 d

Podeli: