Svet 0

17.04.2024.

15:52

Akcionari glasaju o isplati nagrade za Maska i preseljenju firme

Proizvođač električnih automobila "Tesla" tražiće od investitora da ponovo odobre isplatu nagrade za izvršnog direktora kompanije Ilona Maska u iznosu od 56 milijardi dolara.

Izvor: Tanjug

Akcionari glasaju o isplati nagrade za Maska i preseljenju firme
Shutterstock/Naresh777

Podeli:

Prethodno je odluku o isplati pre nekoliko meseci poništio sud u saveznoj državi Delaver.

Kako prenosi Blumberg, akcionari će takođe glasati o preseljenju, odnosno preregistraciji kompanije "Tesla" iz Delavera u Teksas.

Godišnji sastanak akcionara kompanije "Tesla" biće održan 13. juna.

Sud u američkoj saveznoj državi Delaver presudio je krajem januara da je kompanija "Tesla" 2018. godine nepravedno isplatila 56 milijardi dolara svom izvršnom direktoru Ilonu Masku, navodeći da je u pitanju "neshvatljiva suma" koja je nepravedna prema akcionarima, preneo je "Tek kranč".

Sudija Ketlin Makormik je tada navela da kompanija "Tesla" i Maskovi advokati nisu mogli da dokažu da su akcionari imali sve dostupne informacije prilikom glasanja i da je Mask imao "snažne veze" sa osobama koje su bila zadužene da pregovaraju u ime "Tesle".

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Neočekivano: Obustavljaju isporuku

Amazon je izjavio da je odlučio da neće nastaviti sa planovima dostave robe dronovima u Italiji, rekavši da, iako je postigao dobar napredak sa regulatorima vazduhoplovstva, šira poslovna regulatorna pitanja ne podržavaju projekat.

10:08

29.12.2025.

1 d

Svet

"Od 1. januara evro postaje nacionalna valuta"

Bugarska od 1. januara zvanično uvodi evro kao nacionalnu valutu, čime će postati 21. članica evrozone, nakon što je ove godine ispunila sve formalne kriterijume, uključujući inflaciju, budžetski deficit, dugoročne kamatne stope i stabilnost deviznog kursa.

11:33

29.12.2025.

1 d

Podeli: