Svet 0

15.06.2025.

13:29

Dolar pao na najniži nivo u poslednje tri godine

Dolar je pao na najniži nivo u poslednje tri godine, jer promenljiva trgovinska politika Sjedinjenih Američkih Država unosi nestabilnost na tržišta.

Izvor: Tanjug

Dolar pao na najniži nivo u poslednje tri godine
Cristina Ohler/Shutterstock

Podeli:

A rastu očekivanja da će Federalne rezerve (FED) smanjiti kamatne stope, što podstiče odliv kapitala iz najveće svetske ekonomije.

Iako je dolar u petak bio nešto jači zahvaljujući potražnji za sigurnim utočištem nakon što je Izrael izveo napad na Iran, ova valuta beleži najveći nedeljni pad u poslednjih mesec dana, prenosi Rojters.

Dolar je ove godine pao za skoro 10 odsto u odnosu na korpu glavnih svetskih valuta (DXY), što je izazvalo probleme drugim zemljama koje se suočavaju sa neočekivanim promenama na deviznim tržištima, koje dalje utiču na ekonomski rast i inflaciju.

0 Komentari

Možda vas zanima

Skupo, ali brzo

Džinovski Antonov An-124 stiže u pomoć

Avio-kompanije Erbas i Boing angažovale su transportni avion Antonov An-124, jedan od najvećih teretnih aviona na svetu, kako bi ubrzale isporuku ključnih delova za proizvodnju letelica i ublažile probleme u lancima snabdevanja.

10:36

20.7.2026.

1 d

Inostranstvo jeftinije

Automobilski gigant se oprašta od Nemačke?

Član upravnog odbora i direktor proizvodnje “Mercedes-Benca” Mihael Šibe izjavio je da je moguće zatvaranje fabrika ovog proizvođača automobila u Nemačkoj i preseljenje proizvodnih pogona u inostranstvo zbog visokih troškova rada.

9:41

21.7.2026.

14 h

Podeli: