Svet 1

16.02.2025.

8:14

Postoje dve opcije: Evo kako će Brazil reagovati na Trampove carine

Predsednik Brazila Luiz Injasio Lula da Silva izjavio je da će njegova zemlja reagovati na odluku predsednika SAD Donalda Trampa da uvede carine na uvoz čelika.

Izvor: Tanjug

Postoje dve opcije: Evo kako će Brazil reagovati na Trampove carine
EPA-EFE/Bienvenido Velasco

Podeli:

Rekao je da će Brazil ili uputiti žalbu Svetskoj trgovinskoj organizaciji (STO) ili će oporezovati američke proizvode.

"Čujem da će sada oporezovati brazilski čelik. Ako to urade, mi ćemo reagovati komercijalno, bilo podnošenjem žalbe STO ili oporezujući proizvode koje uvozimo od njih", rekao je Lula, preneo je Rojters.

Brazil je zemlja iz koje SAD najviše uvozi čelik.

Tramp je ranije ove nedelje značajno podigao carine na uvoz čelika i aluminijuma na 25 odsto "bez izuzetaka".    

Carina od 25 odsto na uvoz čelika i aluminijuma najavljena ove nedelje neće stupiti na snagu do prve nedelje marta.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

"Zbogom" poznatoj valuti

Iranska valuta danas je pala ispod psihološki ključnog nivoa od 1.000.000 rijala za američki dolar pošto su tržišta uznemirana zbog američke kampanje "maksimalnog pritiska" na Iran iza koje stoji Trampova administracija.

16:16

25.3.2025.

1 d

Podeli: