Svet 0

13.02.2025.

22:48

Uzletele akcije proizvođača piva: Dva njihova brenda najtraženija

Akcije kompanije Hajneken porasle su danas za 13 odsto nakon što je firma objavila dobre rezulate poslovanja u prošloj godini i najavila dvogodišnji program otkupa akcija za 1,5 milijardi evra.

Izvor: Tanjug

Uzletele akcije proizvođača piva: Dva njihova brenda najtraženija
Shutterstock/momente

Podeli:

Holandski proizvođač piva je prijavio rast organskog operativnog profita u 2024. za 8,3 odsto na 4,51 milijardu evra, nadmašivši predviđanja analitičara koji su očekivali rast za 5,3 odsto. 

Isporuke piva u prošloj godini porasle su za 1,6 odsto, iznad očekivanja stručnjaka koji su prognozirali rast za 1,39 odsto, podstaknute snažnom potražnjom za brendovima kao što su Bira Moreti i bezalkoholno pivo Hajneken 0.0, prenosi Blumberg.

Prodaja je značajno porasla na tržištima kao što su Brazil i Meksiko, dok je u Evropi zabeležen pad u četvrtom kvartalu 2024. koji je kompanija pripisala pre svega lošem vremenu.

"Ostvarili smo solidne rezultate sa širokim rastom i povećanjem profita u 2024. godini", saopštio je izvršni direktor Hajnekena Dolf van den Brink na veb stranici kompanije. 

Holandska firma predviđa da će njen operativni profit u ovoj godini porasti u rasponu između četiri i osam odsto, dodaje se u saopštenju.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Odbili zahtev Amerike: Ne možemo vam pomoći

Izvršna direktorka Finskog udruženja živinara Veera Lehtila izjavila je da su SAD kontaktirale to udruženje zbog izvoza jaja, ali da se čini da izvoz jaja u ovom trenutku nije moguć jer nisu vođeni pregovori o pristupu tržištu sa američkim vlastima.

19:29

16.3.2025.

1 d

Svet

Dolar "pukao", evro blista

Na deviznim tržištima dolarov indeks, koji meri izvođenje američke prema ostalih šest svetskih valuta, kreće se oko najnižeg nivoa u zadnjih pet meseci od 103.71 bodova.

11:49

17.3.2025.

16 h

Podeli: