Srbija 17

21.01.2025.

11:01

Vučić sa prvim potpredsednikom Vlade Kine: Kina snažan partner Srbije u realizaciji najvećih projekata

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa Dingom Sjuesjangom, prvim potpredsednikom Vlade NR Kine i članom Stalnog komiteta Polibiroa CK KP Kine.

Izvor: B92.net

Vučić sa prvim potpredsednikom Vlade Kine: Kina snažan partner Srbije u realizaciji najvećih projekata
Instagram/buducnostsrbijeav

Podeli:

"Velika je čast imati priliku da se na ovako prestižnom skupu svetskih lidera sastanem sa prvim potpredsednikom Vlade NR Kine", napisao je Vučić na svom Instagram profilu.

Kako je naveo, razgovarali su o svetu koji se brzo menja u atmosferi brojnih globalnih izazova koji zahtevaju hitna i pragmatična rešenja, kao i o mogućim implikacijama velikih i važnih odluka koje se očekuju od globalnih donosilaca odluka.

"Govoreći o ulozi Srbije i prijateljske Kine u današnjem svetskom poretku, ponovio sam značaj koji naša zemlja pridaje našoj saradnji, utemeljenoj na čeličnom prijateljstvu, poverenju, podršci, uzajamnom uvažavanju i zajedničkim interesima", napisao je.

Dodao je da su razgovarali i o ekonomskoj saradnji i ogromnim potencijalima za dodatna ulaganja u novu viziju Srbije, kao zemlje koja postaje centar investicija u ovom delu Evrope.

"Istakao sam da je Kina, kao jedan od globalnih tehnoloških lidera, snažan partner Srbije u realizaciji najvećih i najsmelijih projekata, od kojih ćemo mnoge predstaviti na EXPO2027. Iskoristio sam priliku da uputim srdačne pozdrave velikom prijatelju naše zemlje i naroda, predsedniku NR Kine Si Đinpingu, koji je ličnim zalaganjem doprineo snažnom povezivanju i još većoj bliskosti naših građana", naveo je.

Podeli:

17 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Azijski džin se okreće ruskom gasu

Južnokorejska vlada razgovara s kompanijama o mogućnosti uvoza ruske nafte, saopštilo je ministarstvo industrije u Seulu, dok nastoje da obezbede snabdevanje energijom usred eskalacije sukoba na Bliskom istoku.

19:04

20.3.2026.

2 d

tankeri već na putu ka Havani

Vašington zabranio: Kuba ne sme da primi rusko gorivo

Ministarstvo finansija SAD saopštilo je da Kubi neće biti dozvoljeno da preuzme rusku sirovu naftu, iako se čini da ostrvo pogođeno nestašicom goriva očekuje dolazak dva tankera sa naftom i gasom.

16:01

20.3.2026.

2 d

Podeli: