Srbija 1

31.10.2024.

19:01

Odobrena prva tokenizacija solarne elektrane u Srbiji

Komisija za hartije od vrednosti odobrila je prvi projekat tokenizacije solarne elektrane u Srbiji. Kompanija AVR Solar Park iz Beograda dobila je saglasnost za izdavanje 7.250 digitalnih tokena, pojedinačne vrednosti od 100 evra.

Izvor: Biznis.rs

Odobrena prva tokenizacija solarne elektrane u Srbiji
Shutterstock/Diyana Dimitrova

Podeli:

Prikupljena sredstva biće usmerena u proširenje postojeće solarne elektrane – nabavku novih panela i prateće opreme, saopšteno je na sajtu Komisije za hartije od vrednosti.

Ovim projektom Srbija pravi značajan iskorak u kombinovanju obnovljivih izvora energije i modernih finansijskih instrumenata.

Zainteresovani investitori mogu detaljno da se upoznaju sa svim aspektima projekta i potencijalnim rizicima kroz objavljeni Beli papir, koji pruža sve neophodne informacije za donošenje informisane investicione odluke.

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Otkrivena nova nalazišta nafte i gasa

Egipatsko Ministarstvo za naftu i mineralne resurse objavilo da je nekoliko naftnih i gasnih kompanija koje posluju u zemlji uspešno izbušilo nove bušotine u svojim koncesionim područjima u Zapadnoj pustinji, Istočnoj pustinji i delti Nila.

9:24

18.1.2026.

1 d

Srbija

Oglasio se NIS: Ovo je plan za Rafineriju

U Rafineriji nafte Pančevo započete su startne aktivnosti koje će omogućiti ponovno uspostavljanje komercijalnog rada proizvodnih postrojenja, a prva isporuka naftnih derivata iz rafinerije očekuje se 27. januara.

11:09

19.1.2026.

15 h

Podeli: