Srbija 0

08.10.2024.

19:14

Potvrđeno je: Opljačkan poznati servis za slanje novca

MoneyGram je potvrdio da su hakeri ukrali lične podatke korisnika i podatke o transakcijama u velikom septembarskom sajber napadu koji je izazvao petodnevni prekid rada.

Izvor: Kurir.rs/Darko Mulic

Potvrđeno je: Opljačkan poznati servis za slanje novca
sylv1rob1 / Shutterstock.com

Podeli:

Kompanija je otkrila napad 27. septembra, što je dovelo do gašenja IT sistema, zbog čega korisnici MoneyGrama nisu mogli da koriste veb sajt i aplikaciju, prenosi Kurir.

MoneyGram je objavio saopštenje u kome se kaže da su napadači imali pristup njihovoj mreži još ranije, između 20. i 22. septembra.

Tokom ovog perioda ukrali su određenu količinu osetljivih informacija o korisnicima, imena, kontakt informacije kao što su brojevi telefona, e-mail i poštanske adrese, datume rođenja, ograničen broj brojeva socijalnog osiguranja, kopije dokumenata za identifikaciju (lične karte i vozačke dozvole) i druge identifikacione dokumente (kao što su računi za komunalne usluge), brojeve bankovnih računa, brojeve MoneyGram Plus Rewardsa i informacije o transakcijama (datumi i iznosi transakcija).

MoneyGram je rekao da količina i vrsta ukradenih podataka variraju od korisnika do korisnika i da će konkretni podaci ukradeni od korisnika biti navedeni u obaveštenjima o povredi podataka koja se šalju onima na koje se to odnosi.

Nije poznato ko stoji iza napada, a nijedna od poznatih grupa nije preuzela odgovornost. Međutim, MoneyGram je rekao da to nije bio napad ransomwarea.

Kompanija, čije usluge koristi više od 50 miliona ljudi u više od 200 zemalja, je takođe rekla da je pokrenula istragu uz pomoć vodećih eksternih stručnjaka za sajber bezbednost i da je u komunikaciji sa nadležnim organima. Još uvek se radi na utvrđivanju razmera štete, a istraga pokušava da utvrdi koliko je tačno korisnika pogođeno ovim napadom.

 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Gradi se najveći ratni brod u Evropi

Francuska je zvanično pokrenula jedan od najvećih vojno-industrijskih projekata u svojoj istoriji – izgradnju novog nuklearnog nosača aviona, koji će biti najveći ratni brod ikada izgrađen u Evropi.

8:16

28.12.2025.

1 d

Svet

"Od 1. januara evro postaje nacionalna valuta"

Bugarska od 1. januara zvanično uvodi evro kao nacionalnu valutu, čime će postati 21. članica evrozone, nakon što je ove godine ispunila sve formalne kriterijume, uključujući inflaciju, budžetski deficit, dugoročne kamatne stope i stabilnost deviznog kursa.

11:33

29.12.2025.

8 h

Podeli: