Srbija 6

06.10.2024.

12:31

Mali: Kreditni rejting najvažnija stvar u srpskoj ekonomiji poslednjih decenija

Prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je danas da je novi kreditni rejting koji je dobila Srbija od agencije Standards and Purs najznačajniji događaj u srpskoj ekonomiji poslednjih decenija.

Izvor: Tanjug

Mali: Kreditni rejting najvažnija stvar u srpskoj ekonomiji poslednjih decenija
TANJUG/ SAVA RADOVANOVIĆ/ nr

Podeli:

Na predstavljanju novog aviona erbas A330-200 koji nosi boje i oznake specijalizovane izložbe EKSPO 2027 na aerodromu Nikola Tesla, Mali je rekao da je izveštajem o novom kreditnom rejtingu Srbija dobila potvrdu ispravnosti svoje ekonomske politike.

"Iz beton lige ušli smo u prvu ligu. Srbija je među najbrže rastućim ekonomijama. Naša ekonomija je druga rastuća ekonomija u Evropi i hoćemo da rastemo još brže. Udeo duga u BDP-u je 46,5 odsto, dok je prema Mastrihtu pravilo da ne sme da pređe 60 odsto, prosek EU je 89 odsto, a na računu imamo šest milijardi", rekao je Mali.

On je naglasio da novi kreditni rejting BBB- omogućava nove investicije, jer poručuju investitorima da je Srbija sigurna zemlja za investitore, a da će se značaj novog kreditnog rejtinga videti tek u narednim mesecima i godinama i da će on znatno pomoći Srbiji u ubrzanom rastu ekonomije.

Dodao je da je cilj Vlade da se stvore uslovi da mladi ostanu u našoj zemlji, a da se oni koji su u inostranstvu vrate.

Podeli:

6 Komentari

Možda vas zanima

Ozbiljna cifra

Znate li koliko Hrvatska plaća održavanje polovnih Rafala?

Vlada Hrvatske je na sednici u četvrtak dala saglasnost Ministarstvu odbrane za preuzimanje obaveza do 2029. za kontinuirano održavanje eskadrile višenamenskih borbenih aviona Rafal i nabavku dodatne opreme u iznosu od oko 28 miliona evra.

21:33

2.7.2026.

1 d

Srbija

Ovo su nove cene goriva

Maksimalne maloprodajne cene dizela i benzina biće više za dva dinara u narednih sedam dana, pa će evro dizel koštati 219 dinara za litar, a benzin (BMB 95) 195 dinara.

12:21

3.7.2026.

1 d

Podeli: