Srbija 0

06.08.2024.

11:01

Uvećana pomoć države: Evo ko ima pravo na isplatu

Ministarka za brigu o porodici i demografiju Milica Đurđević Stamenkovski izjavila je danas da će pravo na isplatu uvećanog roditeljskog dodatka ostvariti sve mame koje su od početka 2024. godine donele na svet novi život.

Izvor: Tanjug

Uvećana pomoć države: Evo ko ima pravo na isplatu
Shutterstock/springtime78

Podeli:

Kako se navodi, uvećani roditeljski dodatak za prvo dete iznosiće 500.000 dinara jednokratne novčane pomoći, za drugo dete 600.000 dinara, uz jednokratnu novčanu pomoć od 135.000 dinara.

Roditeljski dodatak za treće dete iznosiće 2.280.000 dinara, uz jednokratnu pomoć od 135.000 dinara. Dodatak za četvrto dete iznosiće 3.180.000 dinara.

Dodaci za drugo, treće i četvrto dete isplaćivaće se putem jednakih mesečnih rata.

Istovremeno, ona se zahvalila predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću na podršci predlogu majki dece rođene od početka 2024. godine, koje su u okviru javne rasprave o Nacrtu zakona o izmenama i dopunama Zakona o finansijskoj podršci porodici s decom, tražile da se predloženim izmenama obuhvate sva deca rođena od 1. januara ove godine, navodi se u saopštenju Ministarstva.

"Ovim je još jednom potvrđena opredeljenost države da brine o porodicama i podržava roditeljstvo, boreći se za budućnost i sigurnost svih naših građana", navodi se u saopštenju.

 

 

 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Region

Ina pušta rafineriju u rad

Hrvatska naftna kompanija Ina saopštila je da projekat modernizacije Rafinerije nafte Rijeka za skoro 700 miliona evra ulazi u završnu fazu, pošto je okončana izgradnja ključnih sistema novog postrojenja.

14:40

24.12.2025.

23 h

Region

Susedna država menja novčanice

BiH bi od 2028. godine mogla dobiti nove novčanice konvertibilne marke (KM) koje će imati poboljšan dizajn, najavila je guvernerka Centralne banke BiH Јasmina Selimović.

10:28

24.12.2025.

1 d

Svet

Pokušavaju svim silama: "Ne idite iz EU"

Evropska komisija je danas usvojila izmenu Smernica o državnoj pomoći u okviru Sistema trgovanja emisijama gasova sa efektom staklene bašte (ETS), kako bi zadržala energetski intenzivne industrije u EU.

19:36

23.12.2025.

1 d

Podeli: