Srbija 0

11.07.2024.

12:23

Previše ftalata: S našeg tržišta povučen proizvod FOTO

S tržišta u Srbiji povučen je ženski novčanik robne marke Pepco.

Izvor: B92.net

Previše ftalata: S našeg tržišta povučen proizvod FOTO
Shutterstock/Kzenon

Podeli:

Prema portalu sistema za uzbunjivanje o nebezbednim proizvodima Ministarstva trgovine (NEPRO), povučeni novčanik je u crnoj boji, artikal SKU 599589, broj serije: ORD01007279_01, ORD01007280_01, ORD01007281_01 i ORD01007282_01.

Proizvod sadrži prekomernu količinu bis (2-etilheksil) ftalata (DEHP) (izmerena vrednost do 0,3% po težini). Ovaj ftalat može štetiti zdravlju ljudi izazivanjem mogućeg oštećenja reproduktivnog sistema. Proizvod nije usklađen sa Uredbom REACH, piše u obrazloženju.

Povlačenje proizvoda iz prometa. Opoziv proizvoda od potrošača. Kupci su obavešteni putem sajta, kao i izloženim obaveštenjem na prodajnim mestima, o mogućnosti povraćaja novca.

Previše ftalata: S našeg tržišta povučen proizvod FOTO
NEPRO

0 Komentari

Možda vas zanima

Region

Komšijama procvetala namenska industrija

Federalni ministar energije, rudarstva i industrije Vedran Lakić održao je u Goraždu sastanak sa direktorima osam društava namenske industrije Federacije Bosne i Hercegovine, na kojem su analizirani rezultati poslovanja u prvih šest meseci 2026. godine.

19:08

16.8.2026.

16 h

Srbija

Francuski gigant ulazi na srpsko tržište

Francuska grupa Paprec, jedan od vodećih evropskih igrača u reciklaži i upravljanju otpadom, ulazi na tržište Srbije kupovinom 80% udela u austrijskoj kompaniji Brantner green solutions, koja u Srbiji posluje kao Brantner otpadna privreda doo.

10:12

16.8.2026.

1 d

Podeli: