Srbija 2

24.06.2024.

18:26

Vučić o letećim automobilima: Imaćemo sve to, ne pričamo o bajkama, iako su mi se mnogi smejali

Predsednik Srbije govorio je tokom obraćanja o letećim automobilima.

Izvor: B92

Vučić o letećim automobilima: Imaćemo sve to, ne pričamo o bajkama, iako su mi se mnogi smejali
TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/ bg

Podeli:

Kada je reč o letećim o automobilima, u toku su konsultacije sa kompanijama.

"Od 2026. te kompanije će imati dozovole, mi ćemo pripremiti sve što se tiče regulative... To nije čudi i nije hir, već preka potreba za zemlje koje žele da npreduju. Imećete 10 puta više dronova nego aviona, a 20 hiljada do 2035. po jednom stau takvih automobila koji će da lete iznad Beograda", rekao je on.

"Ne pričamo o bajakma, i nećemo nažalost biti prvi, ali imaćemo sve to. Daleko smo u pregovorima, iako su mi se mnogi smjejali to smo obećali i to ćemo da uradimo", kazao je Vučić.

Predsednik je istakao da je potrebno više od stabilnosti i finansija, i da Srbija može da se pohvali da je u ovom kvartalu ove godine imale najveću stopu rasta u Evropi.

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Otkrivena nova nalazišta nafte i gasa

Egipatsko Ministarstvo za naftu i mineralne resurse objavilo da je nekoliko naftnih i gasnih kompanija koje posluju u zemlji uspešno izbušilo nove bušotine u svojim koncesionim područjima u Zapadnoj pustinji, Istočnoj pustinji i delti Nila.

9:24

18.1.2026.

2 d

Srbija

Oglasio se NIS: Ovo je plan za Rafineriju

U Rafineriji nafte Pančevo započete su startne aktivnosti koje će omogućiti ponovno uspostavljanje komercijalnog rada proizvodnih postrojenja, a prva isporuka naftnih derivata iz rafinerije očekuje se 27. januara.

11:09

19.1.2026.

1 d

Podeli: