Srbija 1

02.04.2026.

10:48

Evo koji građani Srbije imaju pravo na popust za struju – proširena lista: Ovo su detalji

Novi pravilnik o energetski ugroženim kupcima stupio je na snagu i donosi nove prihodovne pragove za domaćinstva koja mogu ostvariti ovaj status, objavljeno je u Službenom glasniku.

Izvor: Kamatica

Evo koji građani Srbije imaju pravo na popust za struju – proširena lista: Ovo su detalji
BalkansCat / Shutterstock.com

Podeli:

Ministarka rudarstva i energetike, Dubravka Đedović Handanović, potpisala je pravilnik kojim se usklađuju iznosi ukupnog mesečnog prihoda domaćinstava sa kretanjem indeksa potrošačkih cena u prethodnih šest meseci, na osnovu podataka Republičkog zavoda za statistiku.

Prema novim kriterijumima, pravo na status energetski ugroženog kupca imaće:

  • jednočlana domaćinstva sa prihodom do 25.387,88 dinara
  • dvočlana do 40.238,31 dinara
  • tročlana do 55.088,73 dinara
  • četvoročlana do 69.939,16 dinara
  • petočlana do 84.789,58 dinara
  • šestoročlana do 99.640,01 dinara

Za domaćinstva sa više od šest članova, za svakog dodatnog člana prag se uvećava za 14.850,43 dinara. Donošenjem ovog pravilnika prestaje da važi prethodni akt iz 2025. godine.

1 Komentari

Možda vas zanima

dolar za dolar

Počeo je "rat": Osveta nastupa u ponoć

Kanada tvrdi da će efikasno izjednačiti američke carine "dolar za dolar" i uvesti kontracarine na američki čelik, mlečne proizvode, uređaje i niz drugih proizvoda, piše BBC.

18:11

25.8.2026.

1 d

Svet

Tramp poručio Kanadi da se povinuje: Karni uzvratio

Američki predsednik Donald Tramp poručio je kanadskim liderima da se "povinuju ili će se suočiti sa posledicama koje će biti mnogo gore od carina", a kanadski premijer Mark Karni uzvratio mu je optužbom da Vašington pokušava da potčini Kanadu.

6:50

25.8.2026.

1 d

Podeli: