Srbija 22

09.02.2026.

12:00

Vučić: Prva rešenja tokom februara ili marta – predato 2,4 miliona zahteva za legalizaciju

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je stiglo 2,479 miliona prijava za upis bespravnih objekata i da očekuje da građani već tokom februara ili početkom marta dobiju prva rešenja.

Izvor: B92.net

Vučić: Prva rešenja tokom februara ili marta – predato 2,4 miliona zahteva za legalizaciju
TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/ bs

Podeli:

"Postigli smo određene rezultate koje danas uzimamo zdravo za gotovo. Prvi put u istoriji imamo stabilan kurs dinara. A oni stavljaju na listu Šoškića koji nam je prepolovio vrednost dinara", naglasio je Vučić.

Zaboravlja se da nam je ovo najniža stopa javnog duga u istoriji od 41 odsto u odnosu na BDP. Ipak je prosečna plata po prvi put viša od hiljadu evra. I penzije su najviše ikad, iako moramo još da ih povećavamo", rekao je on.

Kada je reč o upisu prava na nepokretnosti Vučić je rekao da je to njegova ideja na koju je ponosan.

"Time postajemo uređena država, regulišemo pravo svojine ljudima na objektima koje su oni pravili gradili i radili nešto za sebe i svoje porodice Srbi koliko god kukali na porez, žele da ga plate jer onda mogu da prenesu prava na svoju decu, da uzmu hipotekrne kredite da se osećaju kao domaćini kao svoji na svome. Nema tu velike filozofije, imamo dronove kojima smo snimili sve, sve znamo. Sve što možemo da upišemo pravo svojine, uradićemo to na najbrži način", kazao je on.

"Najmanje dva miliona ljudi od 2,479 miliona, koliko je predalo zahteve, dobiće rešenje o upisu prava svojine na nepokretnosti. Zašto je to toliko važno? Zašto je Srbija to osetila kao tako strašno važan zakon? Mi samo u poslednje tri dana, otkada je produžen taj rok, imamo 11 odsto ukupno podnetih prijava, više od 280.000 ili 290.000 prijava", rekao je Vučić odgovarajući na pitanje kada očekuje da će biti izdata prva rešenja po zakonu o upisu bespravnih objekata. 

On je poručio da neće nikome dalje biti omogućeno da gradi nešto bez, kako je rekao, legalizovanja unapred.

"Sve što možemo da upišemo pravo svojine - upisaćemo na najbrži način. Pokušavamo i daćemo sve od sebe da pronađemo zakonska rešenja da već tokom februara ili početkom marta imamo prva rešenja, da ne krene sve tamo od 5. ili 6. marta, već pre toga. Samo pronalazimo kako to nekim uredbama da regulišemo, a posebno u manjim opštinama gde su stvari apsolutno čiste, mislim da tu možemo brzo da isporučujemo rezultate", rekao je Vučić.

Podeli:

22 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: