Srbija 0

06.10.2025.

15:27

Nova radna mesta u Pošti Srbije za Kraljevčane: Mesarović na otvaranju logističkog centra

Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović prisustvovala je otvaranju savremenog poštansko-logističkog centra i puštanju u rad robotizovanog sistema za sortiranje pošiljki u Kraljevu.

Izvor: dnevnik.rs

Nova radna mesta u Pošti Srbije za Kraljevčane: Mesarović na otvaranju logističkog centra
Ministarstvo privrede

Podeli:

Ona je istakla da novi sistem predstavlja veliki korak napred za sve, te da je kao ministarka privrede izuzetno ponosna što realizuju tehnološki napredne projekte. 

"Robotizovani sistem sa čak 42 robota, koji danas puštamo u rad, omogućiće bržu, efikasniju i pouzdaniju isporuku pošiljki. Vreme čekanja će biti smanjeno, a kvalitet usluge podignut na nivo koji odgovara savremenim evropskim i svetskim standardima. U praksi to znači da će svaki stanovnik Srbije, bez obzira na to da li živi u srcu Beograda ili u najudaljenijem delu naše zemlje, imati jednako dostupnu i kvalitetnu poštansku uslugu- rekla je Mesarović.

Kako je navela, ovo je za privredu posebno značajno.

"Brža logistika i pouzdan transport jesu osnova razvoja malih i srednjih preduzeća, poljoprivrednika, start-apova, ali i velikih kompanija. Oni koji stvaraju, proizvode i izvoze, sada će sa još više sigurnosti i lakoće moći da plasiraju svoje proizvode, ne samo u Srbiji već i van granica naše zemlje. Šta to konkretno znači za Kraljevo i za ceo region Centralne Srbije, jer ova jedinica Pošte Srbije pokriva područje dva grada, Kraljeva i Novog Pazara i četiri opštine, Rašku, Vrnjačku Banju, Sjenicu i Tutin? To znači brzinu i pouzdanost poštanskih usluga a robotizovano odeljenje, kao centar modernog poslovanja, stvoriće uslove za privlačenje novih kompanija i podsticaj lokalnom preduzetništvu. Brza i efikasna logistika je krvotok svake zdrave privrede, a mi danas Kraljevu dajemo upravo to – snažan i moderan logistički puls- navela je.

Ministarka je posebno naglasila da osim što osnažuje postojeće zaposlene, ovaj centar će otvoriti i mogućnosti za nova, moderna zanimanja – inženjere, tehničare i operatere koji će upravljati ovim visokotehnološkim sistemom.

"Dakle, ovaj projekat je jasan signal da verujemo u potencijal Kraljeva i njegovih građana, da verujemo da upravo ovde treba graditi budućnost.  Uskoro će Moravski koridor povezati sva veća naselja centralne Srbije između Pojata i Čačka – Ćićevac, Stalać, Kruševac, Trstenik, Vrnjačku Banju, Kraljevo i Čačak, gde živi oko pola miliona stanovnika i ovo je deo vizionarske politike predsednika Aleksandra Vučića u koji se u potpunosti uklapa modernizacija poštanskog saobraćaja. Želim da se posebno zahvalim našim inženjerima, projektantima i svim zaposlenima Pošte Srbije koji su svojim znanjem i predanošću doprineli da ovo postane stvarnost. Zahvaljujem se i lokalnoj samoupravi na saradnji i podršci- dodala je Mesarović.

Ministarka je podsetila da najveću zahvalnost duguje građanima Kraljeva. 

"Vaše poverenje je ono što nas pokreće. Ovaj centar je simbol naše odlučnosti da koračamo u korak sa vremenom, da prihvatimo izazove i iskoristimo nove tehnologije u korist svakog pojedinca, ali i u interesu celog društva. Ponosni smo što pokazujemo da znamo i možemo više, kada smo zajedno – država, lokalna samouprava, privrednici i građani.

Ona je podvukla i da gospodina Anđelkovića, direktora Pošte, nije poznavala ranije i da je njihov prvi susret bio je prilikom početka pregovora za kolektivni ugovor koji se tiče zaposlenih u Pošti Srbije. 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

"Marioneta Kremlja" dala otkaz

Suosnivač švajcarskog trgovačkog giganta Gunvor grupe Torbjorn Tornkvist će napustiti mesto izvršnog direktora i prodati svoj udeo u kompaniji menadžmentu, saopštila je ta firma.

8:55

2.12.2025.

2 d

Podeli: