Srbija 0

09.05.2025.

17:24

Vrednost građevinskih radova u prvom kvartalu manja nego pre godinu dana

Vrednost izvedenih građevinskih radova na teritoriji Srbije u prvom kvartalu bila je manja za 1,4 odsto u tekućim cenama, u odnosu na prvi kvartal 2024. godine, dok je u stalnim cenama pad iznosio 5,6 odsto, objavio je danas Republički zavod za statistiku.

Izvor: Tanjug

Vrednost građevinskih radova u prvom kvartalu manja nego pre godinu dana
Shutterstock/Budimir Jevtic

Podeli:

Posmatrano prema vrsti građevina, vrednost građevinskih radova je u odnosu na isti kvartal prošle godine na zgradama porasla za 4,8 odsto, a na ostalim građevinama je opala za 10,2 odsto, u stalnim cenama. 

Vrednost izvedenih građevinskih radova povećana je u Šumadiji i Zapadnoj Srbiji za 16,6 odsto i Beogradskom regionu za 7,4 odsto, dok je u ostala dva regiona opala i to u Vojvodini za 25,5 odsto a u Južnoj i Istočnoj Srbiji za 28,4 odsto u odnosu na isti kvartal prošle godine.

0 Komentari

Možda vas zanima

Odustali su

Zemlja BRIKS-a odbila Ruse

Indija je odbila ruski predlog za kupovinu tečnog prirodnog gasa (TPG) koji se nalazi pod američkim sankcijama, uprkos rastućim problemima sa snabdevanjem energentima zbog eskalacije sukoba na Bliskom istoku.

14:24

12.5.2026.

2 d

Podeli: