Region 0

15.03.2026.

11:17

Stečajevi i likvidacije izbrisali još 47 firmi u BiH

Kroz stečajeve i likvidacije u proteklih sedam dana u Bosni i Hercegovini je prestalo sa radom još 47 firmi, od čega devet u Republici Srpskoj, a čak 38 u Federaciji BiH.

Izvor: Capital.ba/Andrijana Pisarević

Stečajevi i likvidacije izbrisali još 47 firmi u BiH
Shutterstock/simona pilolla 2

Podeli:

Kada govorimo o Republici Srpskoj, u firmama "Pramateq Solutions" iz Bijeljine, "Arija" iz Teslića, "Pivaš trans" iz Broda, "Inami" iz Prijedora, "Kat" iz Milića, "Ecoplant BN" iz Kozarske Dubice, te "English Inspire Tutoring" iz Trebinja, otvorena je i zaključena likvidacija, pa su brisane iz sudskog registra.

U firmi "Zec-transport" iz Prijedora, kao i u "Centru za decu i omladinu sa smetnjama u razvoju" zaključen je stečajni postupak.

Čak 20 firmi u Federaciji BiH brisano je iz sudskog registra nakon što je zaključen likvidacioni postupak.

Radi se o firmama "SBP", "Tia Auto", "NUR & NS" iz Mostara, "Muminović", Opšta zadruga "Una Green Island's" i "Dante Linguo" iz Bihaća, zatim "Modisa", "Dylano" i "Sraml Int" iz Velike Kladuše, "Moj Solar", "Katana-Commpani" iz Sanskog Mosta, "Patković" iz Zenice, Rent a car "AS Kebo" iz Blagaja, "Osme" iz Ključa, "Pitolino" i "Agrar Hamzagić" iz Živinica, "De Tools" iz Ilidže, "Zeraa Agriculture Investment" iz Sarajeva, "Ostrvo" iz Goražda i "DF Tischlerei" iz Tuzle.

U 14 firmi u Federaciji BiH otvara se likvidacioni postupak, i to u "DNV5" iz Sanskog Mosta, "Zamah" iz Cazina, "Jet Star Globe" iz Živinica, "Astec Group" iz Kaknja, "ProMan" iz Novog Sarajeva, "Oaza-Gold" iz Tešnja, "Bulut export-import" iz Kladnja, "Algoritmix", "KSE" i "Intera" iz Sarajeva, Omladinska zadruga "Mladost" iz Živinica, "Tip top transport" iz Srebrenika, "Latoflex BH" iz Lukavca i "Madjeex" iz Tuzle, piše Capital.

Stečajni postupak se otvara u "Fading-Commerce" iz Sanskog Mosta, "Artico Studio" i "BeeBee" iz Sarajeva, kao i u "Eco-Kup" iz Kupresa.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Skupo, ali brzo

Džinovski Antonov An-124 stiže u pomoć

Avio-kompanije Erbas i Boing angažovale su transportni avion Antonov An-124, jedan od najvećih teretnih aviona na svetu, kako bi ubrzale isporuku ključnih delova za proizvodnju letelica i ublažile probleme u lancima snabdevanja.

10:36

20.7.2026.

19 h

Blokirane sankcije

Pukla sloga u EU: Grčka rekla "ne" Briselu

Grčka se pojavila kao ključna prepreka najnovijem krugu sankcija Evropske unije protiv Rusije, protiveći se odredbama usmerenim na ruski transport tečnog prirodnog gasa (LNG).

13:13

20.7.2026.

16 h

Podeli: