Ponedeljak, 24.08.2015.

13:23

WNBA: Novi rekord Ane Dabović

Srpska košarkašica Ana Dabović na fenomenalan način debitovala je u startnoj petorci Los Anđeles Sparksa.

pre 8 godina

Zivim u USA, volim kosarku i navijam za nase kad god ih ima, tako da je Ana veliko osvezenje. Gledao je 4-5 puta, sve je bolja, ima i prostora za napredak. Prvi start joj je bio na 26ti rodjendan protiv Indijane - pocela je nervozno, brzo se razigrala, 12p u prvom poluvremenu. Vodili su sa 14p, ali je protivnik zaigrao fizicki cvrsce, pogotovu na Ani, i da ubacuje trojke tako da je Ana osstala na 12 poena i izgubila utakmicu. Sledecu nije startoavala, ali je igrala dobro, a na malo vise od minut do kraja ukrala je cistu loptu i uspela da je doda za polaganje i +8 cime je resila utakmicu. I tu je imala 12p, juce je startovala drugi put, ali nisam gledao. Napad joj je jaca strana. Ume da poentira na bezbroj nacina, ima dobar sut iza tri i za dva, oseca igru i prostor, ume da se usunja, odlicno doda. Odlicno saradjuje sa najboljom igracicom (Parker), solidno i sa ostalima, mada bi mogli cesce da je nadju, narocita kad sama ceka u cosku za trojku. U odbrani nije losa, ume da iznenadi i ukrade loptu, najcesce je dovoljno brza da prati protivnika, ali problemi pocinju kad dodje do zesce kontakt igre - na pik and rol nema snage da se probije, kad je post raznesu je, kad oce da ogradi loptu za skok odnesu i nju i loptu (nekad bi mogli i faul da joj daju, ali ruki je), desavalo se i kad ide na polaganje (iz kontre ili ulaza) da ne uspe da telom zastiti loptu pa popije bananu. Ako uspe da ojaca i prilagodi se kontakt igri (bez gubljenja brzine) bice super, a vec sada je odlicna!